Якось на рубежі 16 і 17 століть Японії один збіднілий самурай вирішив почати варити саке. Справи йшли ні добре ні погано. Одного разу він облаяв за щось свого слугу. Той затаїв злобу і вирішив зіпсувати товар. Вночі він засинав в бочку з напоєм золи. Треба сказати, що в той час могли виготовляти лише каламутне саке. Господар же вранці виявив, що рідина в бочці, на дні якого лежала зола, стала прозорою і придбала особливий аромат. Так була відкрита технологія виробництва прозорого саке.

Витівка слуги принесла починаючому торговцю процвітання. Гроші від продажу саке вкладалися в торгівлю і перевезення, потім у фінансові операції.


Через сто з чимось років торговий дім Коноіке був найбагатшим в Японії. Незабаром і центральний уряд, і практично всі князі були його боржниками.

У 19 столітті один заповзятливий самурай "вибив" у родини Коноіке велику суму для потреб свого клану. Судячи з усього, гроші були витрачені з толком. Торгова компанія клану, через кілька названа Міцубісі ("Три чиліма"), виросла в одну з найбільших фінансово-промислових груп в історії. Серед продукції компаній цієї групи - і пиво Кірін, і фотоапарати Никон, і позашляховики Паджеро. Забавно, що опосередковано своєю появою вони, схоже, зобов'язані капосному слузі ...