Останнім часом люди все частіше вдаються до різних технік масажу. Адже саме завдяки вміло направляються масажним рухам людина в якійсь мірі допомагає своєму організму справитися з навалилися на нього проблемами, позбутися захворювань, а також відновити душевне і тілесне рівновагу. Все більшу популярність в сучасному світі масажних послуг завойовує японська техніка - шиатсу (шиацу).

Буквальний переклад цього японського терміна звучить як "тиск пальцями" і являє собою поєднання двох слів: палець, - тиск .

Деякі дослідники цього напрямку масажу стверджують те, що система шиатсу налічує кілька тисячоліть свого існування і до того ж має прямі китайське коріння. Однак більшість послідовників системи шиатсу воліють дотримуватися абсолютно протилежної думки, згідно з яким засновником цієї техніки масажу вважається японський медик Токуїро Намикоши. Зацікавившись тими незвичайними, що мають лікувальну дію, прийомами, які розробляли, постійно вдосконалювали і передавали з покоління в покоління майстри японських єдиноборств, Намикоши був надзвичайно здивований не тільки їх ефективністю, але і швидкістю настання поліпшення в результаті простих рухів рук. Крім лікувальної дії такі прийоми значною мірою гармонізували як емоційний стан, так і розумові здібності людини. Досконально вивчивши прийоми, використовувані різними майстрами, Намикоши об'єднав їх в окремо взяту систему, яка і отримала назву шиатсу. У 1940 році Токуїро Намикоши заснував у Японії коледж, в якому велося викладання азів техніки шиатсу. У США і країнах Західного світу практичне застосування японського точкового масажу завоювало популярність в період після закінчення Другої Світової війни.

Абстрагувавшись від дослівного перекладу терміна "шиатсу", при здійсненні процесу масажного сеансу майстри використовують не тільки пальці рук, але і кисті рук, лікті, коліна і ступні.


Бувають навіть такі випадки, коли фахівець стає на лежачого пацієнта і м'яко ходить по його тулубу, щоб досягти найбільш правильного і необхідного тиску на нервові точки тіла. Також при впливі на потрібні точки використовуються спеціальні масажні кулі, які притискають до тіла людини і легкими рухами обертають їх у напрямку годинникової стрілки. Крім цього для досягнення найбільшого лікувального ефекту і заряджання організму людини необхідної енергією використовуються вправи, спрямовані на розтяжку і скручування тіла пацієнта.

Цікавий той факт, що використовувана сучасна техніка шиатсу визнана Міністерством охорони здоров'я Японії і тому фахівець, практикуючий цей вид масажу, зобов'язаний мати спеціальний сертифікат. Причому щоб отримати такий сертифікат людина повинна пройти повний курс навчання (не менше трьох років), в ході якого слухачі вивчають не тільки основи шиатсу, але і фізіологію, анатомію людини, а також досить широке коло медичних дисциплін.

Система шиатсу здатна надавати не тільки цілющу дію фізіологічної оболонки людини, але і відмінно стимулює його психоемоційний стан. Масаж шиатсу ефективно впливає на нервову і серцево-судинну системи організму, суглобові і м'язові тканини. Крім цього техніка шиатсу допомагає значною мірою зміцнити імунітет, позбавити людину від безсоння і стресових перенапруг.