Навіть якщо ви дуже боїтеся лоскоту, все ж ви напевно помічали, що якщо спробувати полоскотати самого себе, навряд чи це вийде. Причиною тому - особливості реакцій людського мозку на зовнішні подразники: мозочок, який відповідає за координацію і моторику, здатний розрізняти очікувані відчуття і виникають несподівано. Як правило, реакції на "заплановані" подразники нівельовані або сильно ослаблені, щоб дозволити мозку сконцентруватися на інших сигналах.

Співробітники Університетського коледжу Лондона поставили експеримент, в ході якого фіксували реакції мозку добровольців на дотики дослідників і самих піддослідних. Виявилося, що деякі області соматосенсорной кори, що беруть участь в обробці сенсорних сигналів, реагують на торкання інших людей набагато сильніше, ніж на сигнали самого суб'єкта.


Мозок заздалегідь відстежує рухи рук і пальців, щоб передбачити, де виникнуть відчуття, тому сигнал встигає кілька "ослабнути".

До речі, та ж сама "очікувана" реакція спостерігалася, коли доброволець маніпулював роботом, який керував іншим роботом , а той вже у свою чергу стосувався долоні волонтера, однак лише у випадку, якщо руху роботів відбувалися з мінімальною затримкою. Якщо торкання спізнювалося хоча б на 1/5 секунди, людина реагував на подразник, як на "незапланований".

Інакше кажучи, полоскотати себе неможливо, тому що відсутній елемент несподіванки: ваш мозок здатний прогнозувати стан організму на деякий час вперед, тому якщо сигнали відповідають очікуваним, то реакції на них відкидаються як непотрібні.