Людський інтелект не тільки важко виміряти, його навіть важко визначити. Більшість дослідників скажуть вам, що наш розум - це поєднання наших знань, навичок і здібностей розуміти і аргументувати, а також вони відзначать, що наші пізнавальні навички накопичуються протягом усього життя, а не даються в певній кількості при народженні. Однак, основа нашого інтелекту все ж це поєднання кількох факторів. Наприклад, дано вам від природи бути таким же розумним, як ваші батьки? Генетика, безумовно, важливий аспект, але все ж вона є лише частиною цілого. Інші фактори, такі, як те, що ми їмо, де живемо, також можуть впливати на наш інтелект.

5. Природа

Наскільки сильно наш інтелект залежить від генів? Протягом понад століття дослідники вивчали як наша генетична спадщина впливає на інтелект. В результаті вони дійшли висновку, що наші гени впливають на розумові здібності і на IQ, причому відсоток впливу може варіюватися від 40 до 80 відсотків.

Крім того, структура нашого мозку і його функціональність (обидва біологічних фактора ) вносять свій внесок у рівень інтелекту людини. Використовуючи зображення мозку, нейрофізіологи визначили відмінності в його структурі, зокрема в тім'яно-лобових долях, які, як виявилося, позитивно чи негативно (залежно від мозку) впливають на людський інтелект. Добре функціонуючі лобові частки сприяють кращому функціонуванню мозку, він краще обробляє інформацію і ефективніше працює, все це вказує на більш високий рівень IQ у людини.

4. Харчування в перші роки життя
Як виявилося, ви насправді те, що ви їсте, а також те, що їла ваша мама під час вагітності. Пренатальне харчування та харчування на перших роках життя пов'язані з розвитком структури мозку, з поведінкою людини і, безумовно, з його інтелектом. Чим більше поживних речовин міститься в продуктах харчування (особливо це важливо для чоловіків) в перші тижні життя людини, тим більше розмір мозкового вітрила, частини нашого мозку, яка відповідальна за навчання і пам'ять. Ефект також поширюється і на дітей, чия пренатальна дієта була насичена довголанцюгових поліненасиченими жирними кислотами, такими як, наприклад, докозагексаеновая кислота. Коли дієта вагітних і годуючих жінок сповнена саме жирними кислотами такого типу, було відмічено, що їхні діти значно випереджали своїх однолітків з розвитку у віці 4-7 років.

3. Виховання

Наскільки сильно виховання і природа впливають на людський інтелект є давно вивчається і обговорюваною темою. Термін "природа" має на увазі як генетика і спадковість впливають на інтелект, а "виховання" описує як на нього впливають певні фактори навколишнього середовища.


Ці чинники включають в себе все: від стилю виховання в нашій сім'ї і домашніх умов і до рівня освіти та життєвого досвіду.

Дослідники часто вивчали близнюків, яких розділили при народженні, для того, щоб зрозуміти подальшу роль природи і виховання, яку вони грали у розвитку людського інтелекту. Вони припускають, що якщо інтелект - це чисто біологічне поняття, то близнюки ще при народженні повинні мати рівний рівень IQ, однак, це не завжди так. Хоча ви від народження можете генетично бути схильні до того, щоб володіти середнім інтелектом, якісну освіту і життєвий досвід може дозволити вам перетворити середній IQ в великий мозок протягом усього життя.

2. Порядок народження

Дане питання вивчається ось уже протягом ста років, але до однозначного висновку фахівці так і не прийшли. Протягом багатьох років вважалося, що первістки і старші діти були набагато розумніші за своїх молодших братів і сестер. Причому варто відзначити, що в більшості випадків саме первістки стають космонавтами, президентами та лауреатами нобелівської премії. Чому? Сім'ї з однією дитиною, можливо, мають більше часу і фінансових ресурсів для того, щоб гідно виховати нащадка. Недавні дослідження, однак, показали, що порядок народження не означає, що дитина буде інтелектуально розвиненим, порядок народження може лише визначити його потенціал для навчання, розуміння і здатності міркувати, і в результаті визначити IQ, тобто коефіцієнт інтелекту. В середньому в тестах на виявлення інтелектуальних здібностей, первісток набирає на три пункти вище, ніж його молодші брати і сестри.

1. Навколишнє середовище
Ми можемо бути генетично схильними до певних розмірами мозку, його структуру і т.д., тобто до певного рівня інтелекту, який визначений нам біологічно, але наскільки ми будемо відповідати цим задаткам залежить тільки від нас . Спосіб життя, який ми ведемо, також впливає на інтелект. Екологічні фактори, такі як дієта, токсини, які нас атакують як в утробі матері, так і протягом усього життя, і навіть околиці, за якими ми ходимо - все впливає на те, наскільки сильно гени проявляють себе в нашому житті.

Як приклад можна використовувати сигаретний дим. Його вплив на дитину як в утробі, так і в процесі куріння в дорослому житті, надає незаперечний вплив на коефіцієнт розумового розвитку, який стає тільки з цієї причини на 7 пунктів нижче в порівнянні з результатами тих людей, хто не курить і не відчував нічого подібного , перебуваючи в утробі матері. Тобто подібні фактори навколишнього середовища впливають на наш рівень інтелекту протягом всього нашого життя.