Феєрверк був винайдений в Китаї 2000 років тому. Перші петарди були шматками зеленого бамбука, покладеними в вогонь, від взаємодії з яким лунали "хрусткі" звуки. Так росте бамбук - його повітряні кишені формують всередині сегменти. І як тільки бамбук нагрівається, повітря всередині починається розширюватися, а сторони лопатися - це і призводить до тріску.
Перший фейеврерк в США був запущений 4 липня 1777, в розпал Революційної Війни. Її результат ще не був визначений, але величезний святковий феєрверк дав людям почуття надії.
Використовувалися тільки кольори, які можна було добути за допомогою вогню - помаранчевий і білий. Деякі італійські вчені змогли створити ще деякі тони за допомогою додавання різних видів солі.
Феєрверк на японській мові - "hanabi", що означає "вогонь-квітка".Ракета може досягти швидкості 150 миль на годину.
Три бенгальських вогню, згорілих разом, створюють таке ж тепло, як і паяльна лампа. Вони можуть заподіювати більше травм, ніж звичайний феєрверк.
Ми спочатку бачимо вибух феєрверку, а не чуємо його звук, тому що звук поширюється зі швидкістю 761 км на годину, а світло за цей час проходить 671 млн миль.
Половину травм від феєрверків отримують діти до 16 років під час сімейних і приватних заходів. Найпоширеніші місця для травм - це руки, обличчя і очі.
Перший феєрверк в Англії був на весіллі короля Генріха VII в 1486 року. Більше 90% феєрверків поставляються до Великобританії з Китаю.
Світовий рекорд був встановлений в битві "Парад Квітів в Джерсі» 15 серпня 1997 року. У цей день 39210 ракет було запущено натисненням однієї кнопки.