Знайти свій спосіб освоєння грифа гітари дуже важливо. Це допоможе Вам у гітарної імпровізації, читанні нот з листа, розумінні акордів і т.д. У цьому уроці ми розглянемо п'ять способів запам'ятати розташування нот на грифі гітари.

Скільки Вам потрібно буде практикуватися?
Пара хвилин в день з одним з цих вправ допоможуть Вам поліпшити Ваші навички в знаходженні нот. Але для цього нам зараз потрібно зосередитися не на нотах, а на самому грифі.

Урок 1
Вивчіть базові ноти, ноти тональності ДО-мажор (білі клавіші на піаніно) на кожній струні. Давайте спробуємо зробити це на першій струні Вашої гітари. Перша нота у нас МІ, на першому ладу Ви знайдете ноту ФА, на третьому - СІЛЬ, на п'ятому - ЛЯ, на сьомому - СІ, на восьмому - ДО, десятому - РЕ і наступна МІ - на дванадцятому ладу.
Шоста струна - це теж нота МІ, просто двома октавами нижче. Тут Ви знайдете ті ж самі ноти на тих же ладах, тільки двома октавами нижче.
На другій струні Ви зустрінете ноти на наступних ладах:
лад-нота 0-СІ, 1-ДО, 3-РЕ, 5- МІ, 6-ФА, 8-СІЛЬ, 10-ЛЯ, 12-СІ
На третій струні Ви знайдете наступні ноти:
0-СІЛЬ, 2-ЛЯ, 4-СІ, 5-ДО, 7-РЕ , 9-МИ, 10-ФА, 12-СІЛЬ
Четверта струна:
0-РЕ, 2-МІ, 3-ФА, 5-СІЛЬ, 7-ЛЯ, 9-СІ, 10-ДО, 12 -ре
І ноти на п'ятій струні, або струні ЛЯ:
0-ЛЯ, 2-СІ, 3-ДО, 5-РЕ, 7-МИ, 8-ФА, 10-СІЛЬ, 12-ЛЯ

Урок 2
Вивчіть специфіку розташування нот на всіх струнах.


Це відмінний спосіб вивчити назви всіх нот на грифі гітари і також досить кумедний. Давайте розглянемо ноту СІЛЬ. Ви знайдете її на третьому ладу шостої струни. Де Ви знайдете ноту СІЛЬ на п'ятій струні? Правильно, на десятому ладу.

Виходить, що від шостої до першої струни, нота СІЛЬ розташовується на наступних ладах:
3 По 5 жовтня 0 8 березня

Урок 3
Вивчіть назви нот, розташованих на якому-небудь ладу. Давайте спробуємо зараз зробити це з відкритими струнами, починаючи з шостої. Ноти будуть розташовуватися таким чином:
МІ ЛЯ РЕ СІЛЬ СІ МІ
Тепер давайте таким же чином зіграємо ноти на третьому ладу. Але тепер спробуємо промовляти назви всіх нот. Я допоможу Вам і цього разу, але тільки записавши їх назви:
СІЛЬ ДО ФА СІ бемоль РЕ СІЛЬ
Спробуйте виконати цю вправу на різних ладах, так само, як зазвичай, промовляючи назви нот.

Урок 4
Вивчіть ноти в акорді. Для цього грайте будь акорд і голосно промовляти назви нот від шостої до першої струни. Ця вправа допоможе Вам також зрозуміти, як побудовані акорди.

Урок 5
У цьому уроці Вам знадобиться Ваша здатність грати випадкові ноти. Як і завжди, кожну ноту потрібно голосно промовляти.
Грайте у швидкому темпі, так швидко, щоб зробити цю вправу як би викликом Вашій розуму, щоб він зміг сконцентруватися на поставленому завданні, а не блукав серед своїх думок ...