Пілатес являє собою досить-таки складну в технічному плані систему вправ.

Тому початковий досвід переважно всього отримати у фітнес-групі або на заняттях з персональним тренером. Однак при правильному підході можна успішно освоїти дану методику самостійно. Для тих, хто вирішив відкрити двері у чарівний світ пілатесу, пропонується кілька досить простих, але таких незамінних, рекомендацій.

Одним з головних правил при заняттях пілатесом є правильне дихання. Це означає, що дихання має бути рівним, чітким і стабільним. Необхідно дихати на повні груди. При вдиху потрібно постаратися розкрити грудну клітку якомога ширше, а при видиху спробувати максимально можливо скоротити м'язи преса.

Особливе місце в системі занять по методу Пілатеса займає прес. М'язи преса повинні бути в безперервному напруженому стані. У вас повинне з'явитися відчуття, що прес притискається до хребта, як би стосується його.

Для того, щоб доставити своєму тілу і організму максимальну користь і уникнути непотрібних больових відчуттів дуже важливо прийняти правильне положення.


Зайнята позиція не повинна завдавати дискомфорту.

Для збільшення гнучкості і рухливості хребта слід прагнути збільшити відстань між хребетними дисками. Цього стану легко досягти плавним витягуванням хребта від куприка до верхівки голови при виконанні кожної вправи.

Під час більшості рухів потрібно перебувати в трохи полурасслабления стані, при якому плечі повинні бути трохи опущеними донизу. При цьому лопатки повинні м'яко і плавно прагнути один до одного. Перебуваючи в такому стані область грудей буде злегка підводитися, що, відповідно, дозволить вам правильно дихати.

Ще одним з важливих моментів є утримання голови в прямому положенні. Прагніть утримувати голову в такій позиції, щоб підборіддя не притискався до грудей, а голова не була закинута назад.

Ось такі кілька простих порад при осягненні методики Пілатеса рекомендують фахівці.

Дерзайте!