10) Прототип Fender Broadcaster, вартістю $ 375 000

У 1994 році цю гітару придбав колекціонер у Лео Фендера . Ця гітара стала конкурентоспроможною на ринку на відміну від її попередниць компанії Fender Broadcaster (в 1949 році називалася Fender Telecaster). Ця гітара була особливою: зробленої з суцільного корпусу. Першим музикантом, який в 1947 році записав "Guitar Boogie" на цій гітарі, став Артур Сміт. Це був успіх!

9) Гітара Gold Leaf Stratocaster Еріка Клептона, вартістю $ 455 550

Ерік Клептон гітарист світового масштабу! Особисто я його поважаю і ціную внесок у музику! І з задоволення слухаю його пісні. Крім того, що він чудовий гітарист, як я зараз вже сказала, він також володіє значною колекцією гітар! Він знавець! Так ось гітару Gold Leaf Stratocaster Ерік замовив у компанії, що відзначає 50-ий ювілей, "Fender" у 1996 році! Цей інструмент із золотим покриття! Ексклюзив, так би мовити. Але через якийсь рік гітара опинилася на аукціоні "Крісті", з вельми високою ціною.

8) Гітара Gibson SG Джорджа і Джона, вартістю $ 570 тисяч

Найцікавіше, що цю гітару придбав анонімний колекціонер в 2004 році на аукціоні. Спочатку гітарою володів Джордж Харрісон, потім дорога гітара перекочувала до Леннону, ну а потім вже до Пітеру Хему з групи "Badfinger". Але останній власник помер, і гітара кудись поділася і з'явилася, як я вже сказала, лише в 2004 році.

7) Гітара з ім'ям "Lenny" - Fender Composite Stratocaster Стіві Рей Вона, вартістю $ 623 500

Великий американський блюзмен отримав цей інструмент в подарунок від дружини в 1980-му на свій двадцять шостий день народження. З назвав її ім'ям дружини. На концертах Стіві майже ніколи не розлучався з улюбленою "дівчинкою" - аж до своєї трагічної загибелі десять років потому, в 1990-му році. У 2004-му "Lenny" з іменними буквами SRV була продана на благодійному аукціоні.

6 місце. C.F. Martin & Co. Еріка Клептона: $ 791 500

Ще одна гітара Клептона - цього разу без золота. Примітна вона хіба що зірковістю власника і 1939-м роком виготовлення. Була продана на благодійному аукціоні.

5 місце. Gibson ES0335 TDC Еріка Клептона: $ 847 500

І знову трофей з колекції маестро! Гітара меломанско- історичної важливості: саме на ній Ерік виводив свої перші соло в 1964-му році, тоді ще в складі THE YARDBIRDS.


До речі, "гібсонівських" аукціонно-ціновий рекорд.

4 місце. "Blackie" - Stratocaster hybrid Еріка Клептона: $ 959 500

О так, інструментальні архіви цього музиканта цінуються надзвичайно високо! Під впливом Джимі Хендрікса в 70-му Ерік змінив своїм коханим "Гібсон" на користь Fender Stratocaster. Причому купив в техаському магазині відразу шість гітар - по сотні доларів за штуку. Три пішли в подарунок Джорджу Харрісону, Пітеру Таунсенд і Стіві Вінвуду; залишилася ж трійцю Клептон залишив собі, дарувавши кожному інструменту ім'я "Blackie".

3 місце. Кастомних гітара Washburn 22 series Hawk Боба Марлі: $ 1 200 000 - $ 2 000 000

Цей інструмент вважається національним надбанням Ямайки. У 1971 році легенда реггі подарував його гітарного майстру Гері Карлсену зі словами: "Візьми гітару для справи, суть якого дізнаєшся пізніше". Карлсен витлумачив послання на свій лад. Через деякий час він заснував благодійну організацію Different Journeys, One Destination і виставив подарунок Марлі в якості лотерейного виграшу.

2 місце. Stratocaster Джимі Хендрікса: приблизно $ 2 000 000

На цьому інструменті Джимі грав на що увійшло в легенди фестивалі "Вудсток" - і цим все сказано. Правда, достеменно невідомо, де саме гітара знаходиться на сьогоднішній день (востаннє її поява зафіксовано на аукціоні в 90-му році): згідно з чутками, в 98-му раритет купив Пол Аллен з Microsoft. За два мільйони.

1 місце. Fender Stratocaster фонду Reach out to Asia: $ 2 700 000

А ось і рекордсмен. Як і було сказано вище, божевільна сума в 2,7 мільйона була сплачена на благодійному аукціоні в 2005-му році. Фонд Reach Out to Asia координувався Брайаном Адамсом - і на "фендеровском" інструменті, крім підпису самого Адамса, можна побачити автографи цілої рок-зіркової плеяди: Mick Jagger, Keith Richards, Eric Clapton, Brian May, Jimmy Page, David Gilmour, Jeff Beck , Pete Townsend, Mark Knopfler, Ray Davis, Liam Gallagher, Ronnie Wood, Tony Iommi, Angus & Malcolm Young, Paul McCartney, Sting, Ritchie Blackmore, DEF LEPPARD. Продавалася двічі: спочатку гітару купило королівське сімейство Катару - щоб подарувати благодійному фонду та інструмент, і гроші; потім хтось не поскупився відвалити два мільйони сімсот тисяч. Разом $ 3700 000. Для богоугодного справи зовсім не погано.