Будь-які труднощі виховання і спілкування з дитиною можна вирішити. Але бувають ситуації, коли немає сил вигадувати рішення, материнські обов'язки здаються нестерпними, а дитина начебто спеціально веде себе все гірше і гірше. Що робити і як пережити цей пе.
/Www.shutterstock.com

1. Чим дитина молодша, тим міцніше пов'язані його емоції і ваші. Ви переживаєте, засмучені, роздратовані і малюк теж, причому справлятися з цими почуттями йому набагато важче. Тому якщо дитина поводиться жахливо - насамперед, займіться собою. Сходіть погуляти, прийміть контрастний душ, випийте заспокійливе. Зробіть все можливе, щоб повернути спокій і душевну рівновагу (не бачимо, а справжнє, прикинутися перед дитиною у вас не вийде).

2. Другою причиною перетворення славного малюка в кошмарного монстра може бути погане фізичне самопочуття дитини: хвороба, втома, дискомфорт. Якщо ви впораєтеся з роздратуванням і зрозумієте, що капризи, підвищена вимогливість, агресивність, плаксивість, неуважність всього лише прохання про допомогу малюка, який не розуміє, що з ним не так, то проблема зникне сама. А дитина, вчасно отримав необхідне участь, можливо, переможе починається хвороба і зніме гнітюче його психічну напругу.

3. Якщо дитина поводиться як завжди, але все одно вас дратує - це вірний сигнал, що потрібно відпочити. Шукайте помічників.
4. Коли потрібно впоратися з важкими часами, не бійтеся порушувати деякі правила і спрощувати своє життя. Нехай дитина сьогодні подивиться більше мультфільмів, а брудний посуд полежить в раковині. Відмініть всі справи, які можна скасувати, влаштуйте собі "свято непослуху".

5. Згадайте, що ви з дитиною любите робити разом. Знайдіть таке заняття, інтерес до якого завадив би вам виховувати один одного і сваритися. Почитайте хорошу книжку, порісуйте, спечіть пиріг світу.

6.


Є чимало хороших книг для батьків, які дійсно допомагають розібратися в питаннях виховання. Але у важкі моменти найкраще читати книгу Д.Віннікота "Розмова з батьками". Вона зніме почуття провини, переконає, що все не так погано, як здається і покаже, що ваші проблеми звичайні і тимчасові.

7. Ця рада підійде не всім, але є чимало людей, чий настрій може поліпшити шматочок шоколадки або улюблені шоколадні цукерки. А дітей таких знайдеться ще більше.

8. Якщо вас переповнює злість, і стримуватися не виходить, говорите хоча б "Я", а не "ТИ". Тобто "Я втомилася прибирати розкидані іграшки, мені набридло жити в бруді ...", а не "Ти знову за собою не прибираєш!". Про користь Я-повідомлень часто пишуть у психологічній літературі, причому не тільки для батьків. Зрозуміло, що крик про допомогу Я-повідомлення, скоріше буде прийнятий до уваги, ніж обвинувальні слова Ти-повідомлення.

9. Завжди ефективніше боротися з проблемою не зовні, а зсередини. Тобто не усвідомлювати, що б ще зробити, щоб малюк почав вас слухатися, а запитати у дитини, як вчинити. Обговоріть, як ви РАЗОМ можете вирішити проблему сварок і скандалів. Один ваше запитання: "Як думаєш, що нам зробити, щоб не ображати один одного?" Вже змінить ситуацію на краще.

10. У запалі і дорослий, і дитина можуть вигукнути різні нісенітниці, крім того, і самі ситуації сварок часто комічні. Навчитеся це помічати і вчасно сміятися над собою. Можна і спеціально створити смішну ситуацію, зрозумілу дитині. Наприклад, сперечаючись за столом, скажіть: "Бери швидше ніжку (замість" ложку ") і їж!". І якщо малюк не помітить застереження, здивуєтеся "смішним" голосом: "Ой, що це я сказала, хіба можна їсти ніжкою?" Сміх заразливий і він набагато корисніше, ніж поганий настрій.