Він постійно ділиться іграшками, робить іншим компліменти, охоче бере участь в іграх, підкоряючись тими правилами, які диктують інші малюки, він намагається не конфліктувати, займаючи нейтральну позицію, йдучи на поводу у друзів.
Ведений дитина/shutterstock

Чому так відбувається?

Така дитина, швидше за все, знаходиться в сильному підпорядкуванні у батьків. "Ведений" тільки хоче відповідати вимогам групи і бути включеним в гру. На жаль, це завзяття робить його легкої наживкою для його рішучих приятелів. Більш активні діти починають превалювати над такою дитиною, інший раз, вселяючи йому не завжди справедливі правила гри або роль, яку самі не стали б брати на себе. Згодом будь-яка ініціатива або ідея, що виходить від цього малюка, ігнорується, її бажання, і думка не враховуються. У підсумку такій дитині нерідко доводиться погоджуватися із загальною думкою і робити те, що йому не подобається, або грати не ту роль, яку хотів.

Бажання отримати схвалення однолітків може змусити дитину слідувати за групою не тільки в нешкідливих іграх.


Чинити опір тиску однолітків завжди нелегко, але особливо - навіюваною дітям.

Шляхи вирішення

Займіться виробленням лідерських якостей у свого сина чи доньки, це в жодному разі вирівняє його самооцінку і характер. Заохочуйте малюка першим пропонувати заняття, ігри або свої ідеї. Вивчайте його говорити "ні", це дуже допоможе йому в майбутньому правильно реагувати на різні ситуації, вбереже від негативного впливу однолітків, алкоголізму, наркоманії та інших небезпечних моментів.

Вивчайте також відстоювати свою позицію. У суперечці вислухуйте дитини і іноді поступайтеся або визнайте його правоту. Для боротьби з дитячою невпевненістю і нерішучістю придумайте ряд ситуацій, вихід з яких потребують певної твердості і мужності, програйте з дитиною ці ситуації неодноразово.