Вже давно минув "дитячий час", а малюк в розпалі гри і навіть не збирається лягати в ліжечко. Ситуація повторюється день у день, і ви вже втомилися цілою родиною заколисувати дитини.
/

Позбутися від проблем з укладанням щовечора малюка можна, виробивши своєрідний ритуал відходу до сну. Дитина звикне, що порядок певних дій передує сну, і буде закінчувати свої ігри. Такі церемонії можуть стати ніжними і приємними спогадами, які залишаться з дитиною та її батьками протягом усього життя.

Час спати
Потрібно пам'ятати, що діти віком до 2 років повинні спати 13-16 годин на добу. У віці від 2 до 6 років сон займає в середньому 12 годин. Від 6 до 9 років -приблизно 11 годин. До 12 років - 10 годин. Але батькам потрібно врахувати, що у різних дітей можуть бути різні потреби в тривалості сну.

Важливо дотримуватися режиму сну малюка: від цього залежить, наскільки енергійним і бадьорим він буде на наступний ранок. Враховуючи це, потрібно, щоб його вечірні ігри були більш спокійними.

Перш за все, встановіть час, коли дитина повинна лягати спати, - від семи до дев'яти вечора (це залежить від віку малюка, а також від особливостей сімейного розпорядку дня).

Не варто змушувати малюка негайно припиняти ігри і лягати в ліжко. Краще м'яко нагадати, що вже вечір. Можна також вказати дитині на годинник і запитати у нього, як він думає, що потрібно зараз робити.

Вечірні процедури
Спочатку хай дитина спокійно закінчить свою гру: забажає всім іграшкам добраніч і укладе їх спати. Потім настає час вечірнього купання - воно дуже розслабляє малюка. Можна накидати в ванну різних іграшок, дати малюкові поперелівать воду з ємності в ємність - цей процес дуже подобається дітям і заспокоює їх.

Після купання малюка потрібно одягнути в його улюблену піжаму. Вона повинна бути зручною, м'якою, приємною на дотик, неагресивних кольорів.


А головне - подобатися дитині. Коли малюк опиниться в ліжечку, можна злегка помасажувати йому тільце, обійняти його.

Потім потрібно приглушити світло в кімнаті або включити нічник. Можна покласти в ліжечко улюблену іграшку дитини, з якою він любить засинати.

Якщо дитина змушена НЕ спати тоді, коли йому вже час вкладатися, в його організмі починає вироблятися надмірна адреналін. У такому стані малюкові складно заснути.

Люлі-Лю ...
Не секрет, що монотонні наспіви і заколисування присипляють дітей. Можеш включити тиху спокійну музику: наприклад, класику, колискову, звуки живої природи - плескіт хвиль або шум дощу.

Ще краще, якщо мама сама наспіває приємну, мелодійну пісеньку. Або разом з дитиною придумає своє сімейне колискову. Також можна розповісти малюкові казку чи якусь історію: добре, якщо вона буде закінчуватися тим, що її герої лягають спати.

Ми поруч
Пожелай малюкові добраніч, посміхнися йому і поцілунок. Зауваж, що ритуал укладання потрібно завершувати до того, як дитина засне. Інакше в майбутньому він буде залежати від цих дій і просто не зможе заснути без них. З цих же міркувань потрібно урізноманітнити цей процес, щоб він не викликав у дитини звикання. Наприклад, укладати спати можуть по черзі батько і мама, бабуся і дідусь чи хтось із старших дітей.

Батьки або рідні можуть знову повернутися в кімнату і приголубити малюка, щоб у нього не склалося враження, що про нього забули.

Якщо присвячувати дитині принаймні півгодини для того, щоб укласти його спати, в майбутньому він сам буде налаштовуватися на сон. А також з нетерпінням чекатиме того приємного моменту, коли можна побути наодинці з близькими, поспілкуватися з ними, довірити свої дитячі таємниці і перші переживання.

Журнал "Вона"