Що ж є причинами стрімкого зростання кількості дітей з ожирінням?
Харчування впливає на вагу дитини/shutterstock

У першу чергу - підвищення якості харчування. У нашому раціоні переважають рафіновані продукти, які легко засвоюються організмом - отаке "безвідходне виробництво". При рафінуванні губляться речовини, які надають нормалізує на обмінні процеси в організмі.

Клітковина, целюлоза, баластні речовини, які не засвоюються організмом, ретельно видаляються з продуктів, які ми використовуємо в харчуванні наших дітей. Але ж ці речовини стимулюють роботу шлунку і кишечника, обмін речовин. Зросле споживання легкозасвоюваних вуглеводів, особливо у складі різних солодощів, популярних напоїв, лимонадів.

Деякі педіатри з сумною посмішкою кажуть, що іноді вони тужать за часами загального дефіциту. Принаймні, шоколадка тоді була святковою стравою, а не замінником полудня малюка.

Зайві калорії перетворюються на зайві грами, а потім і кілограми. І тут дитини із зайвою вагою підстерігає інша небезпека - гіподинамія або іншими словами - руховий голод.

Є і ще одна причина, чому діти-дошкільнята товстіють.


Звичка до переїдання виникає дуже швидко, позбутися її складно, а для маленької дитини - практично неможливо. Справа в тому, що при перетравленні їжі в дванадцятипалій кишці утворюються різні гормональні речовини, багато з яких за будовою і дією на організм подібні з морфіном - сильним наркотичною речовиною.

Існує досить велика група морфінів, що утворюються в організмі людини . Рясна їжа стимулює утворення подібного речовини, в результаті настає розслаблення, задоволене, благодушний, умиротворений стан. Дитина звикає "заїдати" будь-які проблеми.

Зараз лікарі говорять про "харчової наркоманії", що розвивається як у дорослих, так і у зовсім маленьких дітей. Наслідки дитячого ожиріння поширюються і на психіку. Товсті діти завжди є предметом насмішок однолітків. В результаті вони замикаються, стають нервозності, нетовариськими, агресивність чергується з пригніченістю, відзначаються зриви в поведінці. Психологічні травми дитина за звичкою компенсує рясною їжею. Порочне коло замикається.