Для початку варто задуматися, а навіщо взагалі немовляті прогулянки? Виявляється, можна сміливо стверджувати: прогулянки йому абсолютно необхідні! Розглянемо це питання детальніше.
Прогулянки з малям на свіжому повітрі/shutterstock

Справа в тому, що прогулянки забезпечують людський організм свіжим повітрям, в якому вищий вміст кисню. Це активізує обмінні процеси в організмі, дозволяє швидше позбутися непотрібних і навіть токсичних продуктів, покращує засвоєння поживних речовин. Крім того, на свіжому повітрі слизові оболонки верхніх дихальних шляхів отримують можливість очиститися від домашнього пилу, якою рясніє повітря приміщень. Пил, осідаючи і накопичуючись в дихальних шляхах, може порушувати роботу слизових залоз, що. в свою чергу, веде до зниження факторів місцевого захисту та підвищує сприйнятливість організму до вірусів і бактерій.

Не варто забувати і ще про одну "функції" прогулянки. Під час неї немовля проходить "тренування холодом", тобто, просто кажучи, загартовується - підвищує стійкість свого маленького організму до змін навколишнього середовища. Навіть якщо на вулиці тепло, карапуз все одно піддається дії факторів, з якими навряд чи зустрінеться вдома, - наприклад, вітру.

Наступне питання - де гуляти. Зрозуміло, це повинно бути місце, віддалене від жвавих доріг. Справжнім порятунком для мами в перші місяці життя немовляти може стати балкон, якщо він виходить у двір.

Якщо у вас немає "правильного" балкона або до нещастя, дитя відмовляється спати в нерухомій візку, вам все ж доведеться здійснювати прогулянки разом з малюком. Після 3-4 місяців, коли малятко стане активно цікавитися навколишнім світом, варто робити хоча б одну прогулянку під час неспання.


У всіх випадках рекомендується влаштовувати крихті сонячні ванни.

У холодну пору року досить небагато відкинути капюшон коляски, повернувши її до сонечка, щоб сонячні промені потрапляли на личко малятка. Навіть у похмурий день ультрафіолетові промені проникають крізь хмари, хоча, звичайно, в меншій кількості.

Наступне питання: як одягнути малюка для прогулянки? Для немовлят найбільш комфортним є діапазон температур між 18 -24 ° С. Якщо погода на вулиці є саме такою, одягаємо крихту так само. як себе. Якщо температура вище наведеного діапазону, одягаємо його як себе мінус один шар одягу, так як через недосконалість терморегуляції адаптуватися до спеки йому складніше, ніж нам, стало бути, і одягнений він повинен бути дещо легше. Втім, якщо мова йде всього про один шарі, - навіть при високій температурі повітря зовсім знімати одяг зі сплячого крихти не потрібна залиште йому хоча б легке боді з коротким рукавом або накрийте легкої пеленкой.Еслі температура нижче зазначеної, одягаємо його як себе плюс один шар (чим нижче температура, тим тепліше буде цей додатковий шар - від х/б боді до вовняний кофтинки). При цьому потрібно враховувати, що ви на вулиці будете рухатися і не спати, а дитя -лежать нерухомо і, швидше за все, спати. Саме тому в холодну пору року до сезонного комбінезону додається конверт або плед.

Тепло або холодно?

У холодну пору року слід враховувати, що носик не є адекватним показником. Точніше, так: якщо носик теплий, це стовідсоткове свідчення, що малюкові не холодно, а ось холодний або прохолодний носик може і не означати, що дитя мерзне, так як це може бути лише локальною (місцевою) реакцією.