Приготування дріжджового тіста опарним способом.
Опара/sonulya.livejournal.com
Опарний спосіб приготування тіста ділиться на дві стадії: приготування і бродіння опари, приготування і бродіння тіста

опару називається рідке тісто, яке замішують з розрахунку повної норми рідини, половинної норми борошна (якщо дуже здобне тісто, то борошно кладуть в опару тільки 1/3 за рецептом) і повної норми дріжджів. Рідина (вода або молоко) повинна бути теплою температура не повинна бути нижче 28-30 градусів.

У рідині розводять дріжджі і борошно, посуд з опарою наглухо зав'язують серветкою і ставимо в тепле місце для підйому на 40-50 хвилин.

При бродінні опара поступово збільшується в об'ємі в два рази, поверхня її покривається бульбашками. Це ознака того, що опара готова. У готову опару додають всі додаткові продукти і сіль за рецептом.

Тісто ретельно перемішують в посуді, після чого викладають на дошку, яку попередньо потрібно добре посипати борошном.


Потім тісто вибивають руками до стану еластичності, ну доти, поки вона не почне легко відставати від рук.

Замішане вручну тісто кладуть назад в посуд, накривають рушником і ставлять у тепле місце для бродіння на півтори - дві години. Протягом цього часу тісто потрібно ще два рази обминати, теж на дошці посипаною борошном, як при замісі.

Визначити готовність тесту справа нелегка, оскільки зазвичай тісто має різну консистенцію, а це означає, що процес бродіння проходити по-різному.

Наприклад, в рідкому тісті бродіння протікає швидше, ніж в густому, нездобне тісто теж підходить швидше, ніж здобне. Тому готовність тесту визначається не тільки за часом, витраченому на його приготування, а головним чином за ознаками, що характеризує його зріле стан: тільки що замішане тісто буває щільним, вологим і мало еластичним, при зрілому ж стані тісто збільшується в об'ємі в 2-3 рази , робиться пишним, гладким і набуває еластичність.

Рецепт млинців на опарі.