У здорової людини не виникне неприємних відчуттів в області спини після проведеного години за кермом. Однак якщо після більш тривалого часу проведеного у водійському кріслі у тебе виникає відчуття, що хребці знаходяться під пресом, а поперек починає "нити", зверни увагу на те, як ти сидиш. Найімовірніше що неправильно.


Сидіння, кермо і підголовник повинні бути правильно відрегульовані/maggiecurrie.com

Положення керма, педалей, підголівника, спинки сидіння, а також його висоти - саме ці фактори впливають на твій фізичний стан після тривалого часу проведеного в дорозі. Щоб не нашкодити здоров'ю, пропонуємо тобі правильно відрегулювати їх положення.

1. Вибери правильну відстань до педалей. Коли ти повністю вичавлюєш педаль, твоя нога повинна залишатися злегка зігнутою в коліні. У цей момент зафіксуй спинку сидіння так, щоб спина спиралася на неї, а ти в цей момент не відчувала дискомфорту. Крім того, твої сідниці повинні щільно входити в поглиблення сидіння, а поперек не бути зігнутою.

2. Тримай кермо на "без п'ятнадцяти хвилин три".

3.


Добре, якщо сидіння в твоєму авто обладнане "ліфтом". Якщо це так, підніми його до такого рівня, коли тобі буде добре видно показання приладів і ситуація на дорозі.

автомобіля за кордоном

4. Відрегулюй кут нахилу сидіння так, щоб ти могла легко натискати на педалі, при цьому не чіпляючись коліном за нижній край приладової дошки. Врахуй, що якщо спинка буде занадто близько, то тобі буде незручно крутити кермо, а якщо далі, то при різкому повороті керма тобі доведеться або відірвати від нього руки, або відірвати корпус від спинки, що також погано, оскільки вона служить упором при повороті.

5. Підголівник повинен бути встановлений таким чином, щоб його верхній край торкався верхньої частини потилиці, але при цьому ти не повинна відкидати голову назад.

6. Положення керма встанови відповідно з твоїми габаритами. Так, руки, що лежать зап'ястями на кермі, повинні бути злегка зігнуті в ліктях. При цьому лікті і передпліччя не повинні бути напружені або притиснуті до корпусу.