Індекс ситості продуктів - непоганий орієнтир, якщо через занадто гарного апетиту тобі ніяк не вдається утримати стрілку на вагах в межах розумного.
Скажи апетиту стоп!/Shutterstock

Група австралійських вчених на чолі з доктором медичних наук Сюзанною Холт дослідним шляхом виявила десятку найбільш ситних продуктів.

Ось рейтинг в порядку убування: картопля , риба, вівсянка, яблука і апельсини, цільнозернові макарони, яловичина, бобові, виноград, цільнозерновий хліб і попкорн.

Секрет ситості - в клітковині: цілісні зерна, фрукти, овочі, бобові, в білках: яловичина, риба, бобові й у великій кількості води - фрукти. Вищеперелічені продукти, швидко заповнюючи шлунок, дають нам відчуття ситості на кілька годин.

А ось у солодкого (шоколадні батончики, тістечка з кремом, круасани, печиво) індекс ситості виявився найнижчим.


До того ж ці продукти провокують відчуття голоду. Справа в тому, що в них міститься дуже багато жирів. Їх, на відміну від вуглеводів, наш організм звик відкладати про запас, а не використовувати як одномоментного "палива". Ось чому, з'ївши пончик, ви швидко знову зголодніли.

Факт. За точку відліку Сюзанна Холт взяла білий хліб, йому присвоїли індекс ситості 100%. В результаті експерименту з'ясувалося, що, наприклад, картопля в 2 рази ситніше білого хліба.