Страждання після розлучення - не вічні. Тепер вчені з'ясували, скільки саме часу тобі знадобиться, щоб почати нове життя.
Через 17 місяців і 26 днів після розлучення ти прийдеш в норму/shutterstock

Вчені вирахували, скільки часу необхідно колишнім дружинам, щоб прийти в себе після розлучення
Розрив сімейних відносин часто переживається дуже важко: доводиться звикати до самотності, заново створювати життєвий уклад, а часом і боротися з депресією.

Західні психологи підрахували, скільки часу необхідно став вільним людині, щоб освоїтися з цією свободою і впоратися з важкими психологічними наслідками розставання з чоловіком або з дружиною. Провівши опитування серед чотирьох тисяч розлучених людей - чоловіків і жінок - фахівці прийшли до висновку, що в цьому випадку час вилікує за 17 місяців і 26 днів.

При цьому близько 60% учасників опитування після розлучення відчували себе невдахами, а 20% респондентів відвідували вечірки для самотніх, сподіваючись знайти там собі пару.


Але переважна частина опитаних хотіла б створити нову сім'ю з людиною, у якої в минулому не було розлучення.

Що стосується способів боротьби з психологічною травмою, то психологи відзначають, що розведеним людям важливо чимось заповнити ці 17 місяців : змінити роботу, зайнятися спортом, з'їздити у відпустку. Головне - не зациклюватися на сумних думках