Сьогодні недостатньо бути грамотною і начитаною. Розуміння таких термінів, як, наприклад, "де-факто" і "апріорі", стало обов'язковим для дівчини, яка претендує на характеристику "розумна". Поспішаємо порадувати, розширити свій словниковий запас дуже легко.


Існує активний і пасивний словниковий запас/shutterstock.com

Словниковий запас - набір слів, якими володіє людина. Відзначимо, що їх два типи: активний і пасивний.

Так, словник активний - це сукупність слів, якими ми користуємося при побудові висловлювань (в усній і письмовій мові). А словник пасивний - сукупність слів, які ми більш-менш точно розуміємо (при читанні і слуханні), але не використовуємо у своїй промові. Крім того, пасивний словник набагато ширше активного словника і також називається словником впізнавання.

Пасивні способи розширення словникового запасу:

1. Читай більше книг, статей, літературних текстів. А головне - обговорюй їх зміст. Розкажи про прочитане колезі чи подрузі.

2. Зустрівши в тексті незнайоме слово, що не пропускай його з наміром здогадатися про його значення за змістом. Звернись до Гуглу або зазирни в словник. А після того, як ти дізнаєшся його значення, подумки склади з ним кілька пропозицій.

3.


Намагайся застосовувати нові слова в розмові. Так ти швидко запам'ятаєш їх значення і правила застосування.

Крім того, існує активний метод, для більш глибокого розширення словникового запасу:

1. Склади картки з раніше незнайомими тобі словами на ту тему, яка тебе цікавить, виписавши їх зі словника. Носи їх з собою, щоб у тебе завжди була можливість попрацювати з ними у вільну хвилину;

2. Використовуй їх таким чином: витягнувши картку, згадай значення написаного на ній слова (для зручності, можеш виписати значення на зворотному боці), склади з ним кілька пропозицій, придумай до нього риму, намалюй його в розумі. Підхід з творчої сторони тільки допоможе швидше його запам'ятати;

3. Як тільки ти освоїла якесь слово, заміни картку з ним на нову;

4. Врахуй, що для ефективності методу не можна відразу братися за велику кількість слів. Оптимально - 7-8 слів в початковому наборі карток і не більше. Пізніше ти сама зрозумієш, зі скількома словами тобі комфортно працювати.

5. Як і у випадку з пасивним методом, активний передбачає застосування отриманих знань на практиці. Тому намагайся використовувати вивчені слова.