Проведене недавно масштабне анкетування довело, що маленька зарплата викликає у дівчат куди більший стрес, ніж повна відсутність роботи.
Жінки вважають - краще взагалі не отримувати грошей, ніж отримувати занадто мало/thinkstockphotos

Австралійські вчені з'ясували, що не надто добре оплачувана робота може чинити негативний вплив на стан психічного здоров'я дівчат. Дані висновки були зроблені на основі анкетування, в якому взяли участь загалом понад 7000 піддослідних. Як виявилося, емоційну рівновагу дам, яких не влаштовує заробітна плата, якої винагороджується їх професійну працю, піддається навіть більш значному ризику, ніж психіка жінок, які не мають ніякої роботи.

Результати опитування показали, що безробітні представниці прекрасної статі також постійно піддаються впливу високого рівня стресу, проте він поступається інтенсивності негативних емоцій, пов'язаних з невдоволенням займаною посадою та її оплатою.


Крім незадоволеності заробітною платою, серед негативних чинників, що впливають на психосоціальні характеристики того чи іншого виду трудової діяльності, виявилися надмірно високі вимоги, що пред'являються до співробітників керівництвом.

Крім того, дівчат розтає відсутність можливості чітко контролювати ефективність і результати своєї діяльності і впливати з їх допомогою на своє матеріальну винагороду. Також часто в депресії дівчат опиняються винуватими відсутність гарантії постійної зайнятості і погані взаємини з колегами. При цьому втрата роботи була визнана менш серйозною передумовою для виникнення депресії, ніж вихід на посаду, яка здається несправедливою і не приносить очікуваної моральної та матеріальної віддачі.