В даний час складно уявити собі таку жіночу косметичку, в якій не було присутнє б таке декоративний засіб як блиск для губ. Його популярність серед прекрасної половини людства стрімко зростає і набирає обертів. Про це свідчить той факт, що дана деталь make-up проводиться усіма, без винятку, провідними косметичними фірмами в усьому світі, бо попит на цю продукцію небувало високий.

Що цікаво, блиск для губ вперше був випущений в маси ще в 1932 році, тобто не набагато пізніше, ніж з'явилася на світ сучасна помада в її звичному вигляді (ця подія здійснилося в 1915 році).

Однак з якихось невідомих причин блиски для губ були несправедливо забуті і відкинуті на задній план. І зовсім не так вже й давно відбулося тріумфальне повернення цього косметичного продукту.

Склад блисків для губ наповнений масою необхідних компонентів: масла, жири, парафін зволожуючі і живильні елементи, вітамінні речовини. Кожен з них виконує певні функції. Наприклад, речовини-гідранти (активні зволожувачі шкіри) утворюють на поверхні губ захисну плівку, що перешкоджає виникненню лущення, розтріскування і сухості шкірного покриву губ. Вітамінні добавки надають велике сприяння в процесі візуального розгладження дрібних зморшок, а також захищають шкіру від шкідливого ультрафіолетового випромінювання і уповільнюють процеси її старіння.

Так як у складі блисків присутній вельми малий відсоток фарбувальних речовин, він додає губам не яскравий насичений колір, а лише легкий і природний відтінок.

Випускаються блиски найчастіше у формі спеціальних олівців з пензликом. Також блискуче речовина може бути укладена у тюбики і баночки - в цьому випадку рекомендовано наносити їх за допомогою пальців.

Основна ознака якості гарного блиску для губ - це його невагомість на губах. Крім того, він не повинен збиватися в грудочки і залишати на губах неприємне відчуття присутності невидимих "піщинок". Наскільки більше у складі блиску масляних і зволожуючих речовин, настільки кращий захист створить він при усіляких несприятливих кліматичних умовах (холоду, морози, спека).

Колірна палітра вироблених нині блисків для губ досить різноманітна.


Навіть враховуючи той момент, що даний засіб не володіє ґрунтовною насиченістю кольору, фахівці поділяють їх теплі і холодні відтінки. Тому підбирати блиски для губ слід керуючись виключно власним бажанням, але не забувати при цьому про гармонійної сполучуваності зі своїм натуральним кольором губ. Універсальним варіантом є прозорий блиск: він застосовний до будь-якого віку і в будь-який час.
Безумовною перевагою блиску перед помадою є те, що на поверхню губ він лягає ідеально рівним шаром, легко і невимушено. Використовувати його можна як окремо, так і в поєднанні з помадою (це залежить від мети досягається ефекту).

При нанесенні блиску на поверхню губ незайвим буде прислухатися до рекомендацій професійних візажистів, які полягають в наступному:

  1. Для найкращого закріплення блиску на поверхні в якості основи під макіяж слід використовувати олівець для губ найбільш підходящого, схожого відтінку. Однак ретушувати олівцем губи повністю не слід, інакше можна допустити більш стрімке розтікання блиску. До того ж це неактуально. Досить буде злегка нанести невелику кількість барвника на центральну область нижніх і верхніх губ, а потім покрити поверхню губ блиском. Це дозволить візуально збільшити обсяг губ. Для додання губам більш природного вигляду наносити блиск рекомендується не вдаючись до допомоги контурного олівця.
  2. Перед нанесенням блиску на губи слід злегка їх припудрити, або ж накласти тонкий шар рідкого тонального засобу. Це так само продовжити час перебування блиску на губах. Одна з "фішок" професіоналів в цьому питанні - довготривалий ефект чуттєвих "вологих губ" принесе наступна послідовність нанесення макіяжу губ: тонкий шар помади (промокнути надлишки серветкою), невеликий тонкий шар пудри, черговий шар помади, і на завершення - тонкий шар блиску.
  3. Щоб губи виглядали ніжними і природними наносити блиск слід не на всю поверхню губ, а лише на середину нижньої губи. Далі змикаються і розмикаючими рухами рота необхідно розподілити блиск по поверхні губ. У цьому випадку, завдяки тоненькому шару блиску губи, не будуть здаватися важкими.