З переходом на зимовий і літній час щороку частенько чуєш обурення мам і тат по всьому світу "Знову режим малюка порушувати!". Особливо це відбивається на дитячому сні.
Перехід на новий час і режим малюка/shutterstock

Фахівці пропонують кілька ідей, як пережити перехід на новий час, що б для дитини він залишився непоміченим, а батьки не старадалі від збою в режимі їх чада.
Перехід на новий час впливає на всіх нас, але ще сильніше впливає на нас те, що дитина прокидається в 5 замість 6 або укладається спати в 22, а не в 21. Зазвичай "годинник організму" перебудовуються за тиждень, а ці корисні поради підкажуть, як повернути діток в звичний режим .
Перехід на зимовий час
1) Так само як ми переводимо стрілки годинника назад, ми можемо переводити "годинник дитини" назад. Протягом одного тижня укладайте дитину спати на 10 хвилин пізніше. Наприклад: малюк зазвичай лягати спати в 19 вечора. У день, коли на годиннику - 18.00, організм дитини вже готовий до сну. Покладіть його спати в 18.10. На наступний день - 18.20 і так далі. До кінця тижня дитина знову буде класти спати о 19.00.
2) Протягом одного тижня самі вирушайте спати раніше - ви так само як і малюк будете втомлюватися.
3) Чи не воюйте з карапузом! Протягом першого тижня всі налагодитися і ви повернетеся в звичний режим.4) Завжди пам'ятайте, що перевтомленого дитини складніше заспокоїти і укласти спати, тому поступова зміна режиму краще преноса "годинками" дитячого організму.
Перехід на літній час
1) Так само як ми переводимо стрілки годинника вперед, ми можемо переводити "годинник дитини" вперед. Протягом одного тижня укладайте дитину спати на 10 хвилин раніше. Наприклад: малюк зазвичай лягати спати в 19 вечора. У день, коли на годиннику - 20.00, організм дитини вже готовий до сну. Покладіть його спати в 19.50. На наступний день - 19.40 і так далі. До кінця тижня дитина знову буде класти спати о 19.00.
2) Використовуйте щільні штори на вікнах і у вечірній час почитайте казки або проведіть спокійний вечір. Така хитрість допоможе малюкові думати, що вже темно і перебудувати свої "годинник".
3) Отримайте задоволення від думки, що вранці у вас все ж таки буде додаткова година сну.
4) Чи не воюйте з карапузом! Протягом першого тижня всі налагодитися і ви повернетеся в звичний режим.
5) Завжди пам'ятайте, що перевтомленого дитини складніше заспокоїти і укласти спати, тому поступова зміна режиму краще преноса "годинками" дитячого організму.