Варикозне розширення вен - це патологічний процес, що вражає кровоносні судини. Іноді захворювання протікає майже непомітно, без дискомфорту. Але найчастіше недуга приносить хворобливі відчуття.
Найголовніше в лікуванні - бажання одужати/

Олександру Куцу 43 роки. Більше 20 років він працює телеоператором. За цей час Саша не тільки став професіоналом, майстром телевізійної зйомки, але і придбав багато шкідливих звичок. По-перше, більшу частину свого життя він проводить сидячи за камерою. По-друге, куріння і алкоголь - неодмінні атрибути богемного життя. Ці обставини ймовірно і привели до розвитку недуги.
Хвороба застала зненацька
Влітку 2010-го Олександр Куц відправився на день народження свого друга. Свято вдалося на славу, а от на зворотному шляху було нестерпно жарко - в таксі не виявилося кондиціонера. Будинки Олександр натиснув на чарівну кнопочку свого охолоджувача повітря і спокійно заснув. Його розбудила найсильніша біль в ногах. "Спробував пригадати, що було вчора, - розповідає Олександр. - Я не падав, не займався спортом. В голову не приходило нічого, що могло б пояснити больові відчуття. Потім звернув увагу на кондиціонер і раптом зрозумів, що саме він став причиною дискомфорту. Мабуть, я застудив ноги ". Спочатку Саша намагався самостійно побороти недугу: робив гарячі ванни з трав'яних настоїв, розтирав ноги спиртом, але полегшення не наставало. Навпаки, біль днем. Вже через тиждень виникла необхідність приймати знеболюючі препарати. З часом Олександр вирішив, що пора звертатися за кваліфікованою допомогою.


Робота принесла Олександру схильність до варикозу
Правильний діагноз
"Перший доктор сказав, що у мене ймовірно втомилися ноги. Тільки уявіть: я ледве стою, скорчившись від болю, а мені радять полежати на дивані і відпочити. Другий доктор порадив лягти в лікарню , щоб пройти повне медичне обстеження. Але я не захотів починати стаціонарне лікування без діагнозу. І лише третій лікар направив мене на спеціальне ультразвукове обстеження вен і порадив зробити інші важливі аналізи ". Після цього вдалося поставити правильний діагноз, який для Олександра став несподіванкою: варикозне розширення вен. Виявилося, що чоловік був схильний до цього захворювання, а переохолодження призвело до найсильнішого загострення недуги.


Доктор запропонував робити операцію. "Звичайно ж, мені не хотілося лягати на операційний стіл. Але, на жаль, жоден випробуваний мною метод традиційної терапії не давав позитивного ефекту. Необхідність хірургічного втручання з кожним днем ставала все очевиднішою".


Грязьові ванни і приємні емоції сприяють одужанню
Самолікування
Олександр вирішив звернутися до народних способів лікування варикозу. Щодня після роботи став робити 15-хвилинні ванночки з настою м'яти і липового цвіту. Така процедура - прекрасний профілактичний засіб від варикозного розширення вен. "Відчував, що мені стає краще, але цього було замало, - ділиться чоловік. - Я почав шукати в інтернеті додаткові рецепти народної медицини, які могли б мені допомогти. Незабаром знайшов те, що, на перший погляд, здалося ефективним. Це був відвар з суміші 10 трав. Я готував його і брав всередину по 0,5 склянки 4 рази на день. Через місяць такого лікування мій стан покращився. Я подзвонив доктору, щоб поділитися своїми успіхами, але він відповів, що трави - не краще ліки. Звичайно, в глибині душі я це розумів, але мені дуже не хотілося робити операцію ".

Звичайна переохолодження стало причиною загострення варикозу

Успішне одужання Олександр домовився з доктором про те, що остаточне рішення про операцію буде прийнято тільки після повторної діагностики. До цього моменту залишався всього місяць, і пацієнт не хотів втрачати ні хвилини. Він відправився в Крим до грязьових озерах. "Ви знаєте, біль остаточно стихла до кінця грязьовий терапії, - розповідає Олександр Куц. - Я був абсолютно впевнений, що операція мені більше не потрібна. Коли прийшов до лікаря, той буквально сторопів! Доктор назвав моє зцілення дивом". Однак навіть зараз Олександр не відносить себе до фанатичним прихильникам народної медицини. Він щиро вірить у силу бажання: "Я так хотів ви здороветь, що вам просто не передати! Засинаючи, уявляв себе здоровим, думав про те, що мені вдасться обійтися без операції. Напевно, позитивні думки і є мій головний рецепт перемоги над хворобою" .

Підготовлено за матеріалами БЛИК Здоровье