Сучасний магазин косметики передбачає в собі безліч термінів. Багато терміни взаімствованни з інших мов, тому в собі лінгвістичного значення не тримають, зате, розібравшись у всьому цьому, можна дуже просто орієнтуватися в косметиці, прос.
Короткий словник косметичних термінів допоможе вам краще орієнтуватися у багатому світі сучасного макіяжу/shutterstock

Автозагар - косметичний засіб для додання шкірі більш смуглово відтінку, що створює ефект природного засмаги. Існує у форматі молочка, крему, спрея. Після нанесення, ефект засмаги проявляється через кілька хвилин/годин і тримається досить довго (до декількох тижнів).
антисарна - висветляєтся засіб світло-тілесного кольору для корекції синців під очима, часто містить дрібні світловідбиваючі частинки .
Акне - запалення сальних залоз, простіше кажучи, прищі.

Дізнайся, що лежить в косметичці?
бронзантов - косметичний засіб для додання шкірі більш смуглово відтінку, що створює ефект природного засмаги. Існує у форматі молочка, крему, спрея. Отличее від автозасмаги в тому, що бронзант змивається при першому ж контакті з водою.
Бронзер (бронзант, бронзова пудра) - пубра відтіняє засмаглу шкіру або зрадити легкий ефект засмаги. Бронзери бувають матові або блискучі. Наносяться від верхів частини скул до верхньої частини лоба (включаючи віскі), ніс (їсти хочеться звузити ніс, то наносити бронзери варто тільки на крила носа), підборіддя. Ретельно розтушовують. Щоб на світлому обличчі не спостерігалося ефекту маски варто трохи нанести на вуха, шию і зону декольте.
Глиттер - досить великі блиски. Використовуються для тіла, волосся, а так само для повік у вигляді тіней.
Іллюмінайзер (люмінайзер) - косметичний средтв з дрібними світловідбиваючими частинками, яке використовується в качетве основи під макіяж.
Кайал - 1.контурний олівець, який використовується для підводки внутрішнього століття. 2.контур, намальований на внутрішньому столітті (тобто сама лінія, намальованим спец. Карандашем) Білий каял візуально збільшує очі, чорний звужує (розріз очей стає більш азіатським).


Кайалом бувають різних кольорів: зелений, сірі, чорні, білі і т.д.
Комедони - чорні точки.
Консілер (теж, що і коректор) - засіб для маскування дрібних недостаточков шкіри. Бувають тілесні або кольоровий консілери (зокрема зелений, для маскування почервонінь, запалень), у формі крему або стіки.
Лайнер (теж, що і підводка) - косметичок засіб для підведення очей (олівець або рідка підводка) або губ.
Ліплайнер - підводка для губ. Косметичний олівець чи фломастер.
Айлайнер - підводка для очей. Косметичний олівець, фломастер, рідка підводка.
Перманентний макіяж (теж, що і татуаж) - довговічний, стійкий макіяж. Наноситься шляхом введення під зовнішній шар шкіри спеціального натурального пігменту
Плампер - косметично засіб, що додає губам ефект пухлості.
Праймер - основа, база під макіяж. Наноситься до тонального крему.
1. Рожевий праймер - для усунення тьмяності, блідості і сірості особи.
2. Фіолетовий праймер - для усунення жовтизни.
3. Жовтий праймер - для усунення синців під очима.
4. Зелений праймер - для почервонілого особи. Усуває почервоніння, судинні сіточки і т.п.
5. Білий праймер - універсальна, для додання обличчю свіжості і сяйва.
Кольоровий праймер може використовувати тільки на певні зони. Напр: під очі нанести жовтий праймер, а ост. особа покрити рожевим праймером.
Стік - кремове косметичний засіб, сильно спресовані до твердого стану. (Помада, коректор)
Фіксатор - засіб (зокрема спрей), що закріплює макіяж, що дозволяє зберегти його на більш тривалий термін.
Флюїд - крем легкої, повітряної текстури.
Хайлайтер - засіб декоративної косметики для додання обличчю скульптурності.
Шиммер - косметичний засіб для додання шкірі сяйва. На відміну від іллюмінайзера шиммер містить більш великі блиски і підходить для створення яскравого вечірнього образу. Візажисти радять відтіняти шіммери тільки одну частину обличчя.

: fashiony