Досить часто відповідальність за шкільну неуспішність батьки покладають на вчителів. Втім, як показує практика, - це не завжди справедливо. Справжні причини невдач малюка найчастіше ховаються в його психології.
/

Все частіше і частіше учнів шкодують - вчителі, мовляв, зриваються на них, погано викладають матеріал і взагалі неохоче працюють. Батьки знають одне - вчителі розлючені на весь світ через мізерних зарплат.

Школярів шкодують через навантажень у школі та соціальної нерівності в класах. При цьому батьки забувають про те, що саме в дитинстві людина здатна найкраще сприймати і засвоювати інформацію.

Особливі періоди

У житті кожної людини існують такі періоди , коли він може розвивати свої комунікативні, пізнавальні, розумові та інші здібності значно швидше, ніж зазвичай. У психології такі періоди отримали назву сенситивних. Вони характерні для дитячого віку. Саме в цей період відбувається розвиток мови, пам'яті, мислення та уваги.

Ти ніколи не замислювалася над тим, чому дитину саме у віці 7-8 років ведуть в школу? Адже більшість батьків новоспечених школярів скаржаться на небажання дітей вчитися, перевтома, незацікавленість і занадто ранній вік для навчання. З точки зору психології, все не так страшно.

Дитина у віці 7-8 років психологічно готова до школи - це чудовий сенситивний період для вольових процесів. У цьому віці він має необмежені можливості для сприйняття та засвоєння інформації. Тому, якщо дитина скаржиться на втому, - це перший сигнал того, що йому нецікаво викладання матеріалу, його зміст.

Причини неуспішності

Існують зовнішні і внутрішні причини шкільної неуспішності.


До перших можна віднести:


  • Несприятливу для навчання обстановку (незручне робоче місце, шум братів чи сестер).

  • Сімейні конфлікти - сварки батьків, ревнощі до братів або сестер, нестача коштів.

  • Проблеми з однокласниками.

Батьки повинні з народження малюка займатися розвитком його психіки, поступово переходячи до читання, малювання, пісьму.Будь уважною до життя своєї дитини. Спостерігай за його настроєм, за відносинами з однокласниками і вчителями. Якщо в колективі панує поганий клімат, малюк стане вигадувати безліч причин для того, щоб пропустити заняття. І такі прогули можуть стати нормою для твоєї дитини.

Внутрішні причини шкільної неуспішності можуть складатися в порушенні або відхилення психічних процесів, їх нерозвиненість.

Завдання батьків

Батьки повинні з народження малюка займатися розвитком його психіки, поступово переходячи до читання, малювання, письма. Важливо своєчасно підібрати необхідні ігри та іграшки для розвитку пізнавальних, комунікативних і розумових здібностей дитини. Якщо у дошкільнят добре розвинені такі психічні властивості мислення, як аналіз і синтез, індукція і дедукція, а також узагальнення, то, прийшовши в школу, дитина легше буде засвоювати такі предмети, як читання і математика.

Крім того , слід з раннього дитинства правильно будувати мислення дитини. Якщо він мислить правильно, у нього будуть добре розвиватися і пам'ять, і увага, і мова. Не останню роль у цьому відіграють і вольові процеси, що розвиваються саме в період початкової школи.

Журнал "Пані"