Дитина в цьому віці потребує того, щоб його харчування було повноцінним і різноманітним.
У денний меню дитини повинні входити всі основні поживні речовини

У першу чергу їжа повинна бути повноцінною і досить калорійною і різноманітною. Дитячий організм потребує в певній кількості білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин.

Білки - це основні будівельні цеглинки для нових клітин організму. Недостатнє їх надходження в цьому віці несприятливо відбивається на рості і розвитку дитини.

Денна потреба в білках дитини від 1 до 3 років близько 3 г на 1 кг ваги дитини, або 30-40 г на день. При цьому 2/3 отриманих білків повинні бути обов'язково тваринного походження, які краще засвоюються і більш повно використовуються організмом.

Білки рослинного походження менш повноцінні, але теж необхідні для розвитку малюка.

Жири є одним з головних джерел енергії організму. З ними надходять важливі для дитячого організму вітаміни А, В, Е і К. Вони сприяють зростанню дитини і підтримання його імунних сил.

Денна потреба в жирах в цьому віці - близько 3 г на 1 кг ваги дитини, т. е. 40 г на добу. Найбільш цінними і легко перетравлюваними є молочні жири, які містяться в коров'ячому маслі, молоці, молочних продуктах, а також жири в яєчних жовтках і риб'ячому жирі. Тому 3/4 необхідних жирів в цьому віці повинні бути тваринного походження, з яких 45% - це молочні.

Рослинні жири мають важливе біологічне значення через вміст в них ненасичених жирних кислот, які є незамінними.

Вуглеводи є головним джерелом енергії.


Вони беруть участь в обміні жирів і білків. Денна потреба дитини у вуглеводах - 12-15 г на 1 кг ваги, т. Е. 150-200 г на добу. Джерело вуглеводів - цукор і цукрові вироби, хліб, зернові продукти, випічка, фрукти.

Мінеральні речовини регулюють важливі обмінні процеси в організмі. При повноцінному різноманітному харчуванні дитина отримує всі необхідні мінеральні речовини з їжі.

Дитині в будь-якому віці необхідна вода. З 1 року до 3 років малюк споживає приблизно 100 мл води на 1 кг ваги на добу.
Добова норма солодощів в цьому віці - не більше 50 г.

Таким чином, в денне меню повинні входити всі основні поживні речовини - білки, жири, вуглеводи і вітаміни, комбіновані і різних поєднаннях і входять до сім основних груп:

  • молоко та молочні продукти;
  • м'ясо та м'ясні продукти, риба і яйця;
  • рослинні та молочні жири;
  • хліб, борошно, зернові продукти, продукти з тіста. Мармелад, повидло, мед, цукор;
  • бобові (горох, квасоля, соя);
  • овочі;
  • фрукти, фруктові соки.

Знаючи основний набір продуктів і норму їх споживання, легко скласти меню. Робити це слід відразу на тиждень і так, щоб дитина харчувався різноманітно - один день м'ясо, інший - риба, один день - картопля, і інший - капуста і т. Д.

На сніданок, обід і вечерю малюк повинен отримувати хоча б одне блюдо і в гарячому вигляді.