Давай розглянемо основні причини, з яких у твоєї дитини може бути відсутнім апетит.
Якщо ти вирішила погодувати дитину, постарайся, щоб його нічого не відволікало під час їжі/Gettyimages/Fotobank

Ти правильно харчуєшся, запасаєшся вітамінами, що не вживаєш алкоголь, дбаєш, щоб твоє молоко приємно пахло .. Але ось у малюка по раніше немає апетиту. Що ж робити? Адже, як нам з дитинства відомо, хороший апетит - ознака здоров'я? Але не панікуй. Для початку необхідно з'ясувати причину такого явища.

Якщо у малюка поганий апетит
Для того, щоб знати смаки і переваги свого малюка в майбутньому - зверни увагу на його апетит і поведінку під час годування вже зараз. Часто мама стурбована тим, що її малюк погано їсть, а той насправді і не проти поїсти, але щось йому заважає. Причин відмови від їжі може бути кілька.
Слабкий малюк і туга груди
Нерідко малюкові просто важко висмоктати молоко з материнських грудей. Це може бути через тугий грудей. І перше, що слід зробити в такій ситуації - не нервувати, адже при стресах груди стискається ще більше. Добре також перед годуванням зробити легкий масаж грудної клітки та молочних залоз. Так вони стануть м'якше.
Спробуй розслабитися і прийняти ванну, це повинно пом'якшити груди і допомогти дитині при годуванні.
Несмачний молоко
Напевно ти знаєш, що смак молочка може поміняється в залежності від раціону матері. Тому врахуй, що такі продукти, як часник, цибуля, цвітна капуста, редиска вже точно не сподобаються твоєму малюкові.
Проблеми з животиком
У малюків у віці до 3 місяців часто утворюється підвищене газоутворення і запори.


Вони можуть особливо активізуватися після їжі. Діти боятися цього дискомфорту на підсвідомому рівні.
Від чого залежить апетит?
Від різного гормонального фону. На першому році життя в організмі дитини відбувається вироблення величезного числа гормонів. Так апетит різко зростає. А в більш спокійний час апетит може знижуватися. Влітку ці гормони виробляються активніше, ніж навесні. Це також може вплинути на апетит дитини.
Від особливостей обміну речовин. Апетит може залежати від того, наскільки швидко і правильно відбувається процес переробки їжі.
Залежить апетит і від статури малюка, від того, наскільки він активний. Якщо дитина спокійна - йому потрібно менше енергії, і, відповідно, їжі.
"Боротьба" за ситість
Перше правило для батьків, які бажають, щоб їхня дитина добре їв - прищепити дитині хороший апетит. Ні в якому разі не кричи на дитину, тримай себе в руках. Почекай трохи, якщо дитина відмовляється є зараз, спробуй запропонувати йому їжу через годину-півтори. Головна умова - не годуй дитину в проміжках. Ось такі "зайві" підгодівлі і можуть призвести до зниження основного апетиту.
Підбери також правильний режим харчування для малюка. Одна дитина може їсти 3-4 рази на добу, а комусь треба і 5-6, але меншими порціями. Ще одне правило - не відволікай малюка під час їжі.
У підсумку, можна зробити висновок, що апетит у дитини - поняття досить таки широке. І залежить цей самий апетит від багатьох факторів, які тобі належить врахувати. Якщо апетит відсутній у дитини тривалий час - звернися до фахівців за порадою!