Овочеве пюре - нове для малюка блюдо. Вводять його в 5-6 місяців, коли маминого молока вже не вистачає для нормального розвитку дитини. Тому перше годування має бути організовано з максимальним комфортом.
Приготування дитячого пюре/shutterstock

Обзаведіться м'якою ложечкою. Ні в якому разі не намагайтеся запхати пюре насильно. Наберіть трохи їжі в ложечку, піднесіть до рота дитини і почекайте, поки він сам не відкриє рот. Перші кілька годувань можуть тривати досить довго.

Овочеві пюре просто необхідні в раціоні малюка. Вони допомагають організму дитини нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту і містять безліч необхідних для нормального розвитку вітамінів і мінеральних речовин. Недарма овочеві і фруктові пюре вводять набагато раніше манної каші, яка добре перетравлюється, але веде до надмірної ваги у дітей.

Дитячі пюре бувають двох видів: покупні і приготовані самостійно. Приготування дитячого пюре в домашніх умовах зазвичай триває недовго, так що робити його краще перед годуванням. Найлегшими і смачними вважаються морквяне і гарбузове пюре. Ці овочі допомагають кишечнику і містять вітамін А, важливий для зору. Але давати їх треба обережно - овочі можуть викликати алергічні реакції.


Також корисними вважаються горохове і квасолеві пюре, але їх не рекомендують давати до 7 місяців, оскільки дитина може дістати коліки і подразнення шлунка. Також не рекомендують давати горох і квасоля в чистому вигляді. Зате в чистому вигляді можна давати цвітну капусту - джерело вітаміну C. Вона не викликає кольок і здуття животика.

Вводять нові овочі з інтервалом не менше трьох днів, щоб можна було виявити алергічні реакції. Після того, як з'ясується, що у дитини немає алергії на кілька типів овочів, можна зробити асорті.

Приготування дитячого пюре самостійно - справа досить нескладна. Починається воно з якісного миття овочів. Мити їх треба щіткою і під проточною водою. Після цього залишити у воді на 30 хвилин. Картоплю краще залишати на кілька годин. Варять овочі нечищеними, вода повинна повністю закривати навіть верхні овочі. Гасять - чищеними, нарізаними на дрібні шматочки на повільному вогні. Досить дрібно нарізати не вийде, краще збити блендером або протерти через сито. Перші годування краще розбавити вийшло пюре грудним молоком або сумішшю. Потім можна давати вже без молока, перед годуванням по 2-3 ложечки, повільно збільшуючи, доводячи до 150 грам в день.