Нові дані, отримані вченими, свідчать про те, що розвитку інтелекту у хлопчиків сприяє молоко матері.
Для розвитку мозку хлопчикам необхідні жіночі гормони, які потрапляють в організм з молоком матері/shutterstock

Учені з Австралії провели дослідження і з'ясували, що діти, яких годували грудьми протягом перших 6 місяців життя, краще справлялися з тестами з математики, читання та правопису у віці 10 років, причому більшою мірою це стосувалося хлопчиків.

Вважається, що годування грудьми встановлює між матір'ю і дитиною особливий зв'язок, а хлопчики особливо чутливі до материнського увазі, від якого залежить їх успішність у школі. Можливо, тому годування груддю робить на їх інтелектуальні успіхи такий сильний вплив, вважають учені.


Крім цього, в грудному молоці містяться речовини, які допомагають розвиватися головного мозку. З материнським молоком в організм хлопчиків потрапляють жіночі гормони, які захищають мозок дитини і сприяють його розвитку.

"Розглянувши вплив грудного годування на хлопчиків і дівчаток окремо, виявилося, що годування протягом шести місяців і довше асоціюється з поліпшенням математичних і гуманітарних здібностей у хлопчиків. В цілому, у віці 10 років хлопчики встигають з усіх дисциплін гірше дівчаток, однак цей ефект знижується, якщо дитину в дитинстві годують груддю більше півроку ", - розповідають вчені.