Як стимулювати роботу дихальних шляхів дитини і допомогти йому, якщо у малюка починається кашель.
Пам'ятай, чим активніше твоя дитина, тим він здоровіший/shutterstock

У діточок дуже вузькі носові ходи, схильні до набряку. Верхні дихальні шляхи - гортань, трахея і бронхи - недостатньо ще розвинені, саме тому до малюків часто липнуть всілякі інфекції.

Так що ж робити? Відповідь проста: більше рухатися. Діти, що жили в селах століття тому могли похвалитися кращим здоров'ям, ніж навіть сучасні дорослі. Чому? Вони більше рухалися, не сиділи перед телевізором, чи не харчувалися чіпсами, і не грали в комп'ютерні ігри.
Читай також Комп'ютер і телевізор шкодять здоров'ю дитини
Відомо, що рухова активність стимулює роботу дихальних шляхів, збільшує об'єм легенів, покращує їх вентиляцію. Чим більш рухливими твоя дитина, тим він здоровіше.
Тренуй легкі малюка: вчи його робити глибокі вдихи і сильні видихи. Можна використовувати мильні бульбашки, повітряні кульки, свисток, задувати свічки, дути на воду або в дитячу трубу.
При перших симптомах захворювання можна починати легкі погладжування по грудній клітці.


Якщо температури немає, то можна використовувати зігріваючу мазь, і розтерти грудну клітку малюка кісточками пальців.
Читай також Що робити якщо твій малюк змерз
Різні постукування по спині дитини допомагають легким позбутися від слизу. Склади долоньку човником, щоб вийшла повітряний прошарок між долонею і спиною, і спробуй домогтися гучного звуку. Одночасно попроси малюка помичать, як корова. Малюкові дуже сподобається така зміна звуку, і він буде сприймати такі вправи як гру.
При сильному кашлі можна виконувати такий масаж:
1. Малюка потрібно покласти обличчям вниз так, щоб голова трохи звисала - можна на ліжку, можна на столі, можна покласти подушку під попу.
2. Верхню частину спини розтирай ребрами долонь до легкого почервоніння у напрямку до шиї. Якщо малюк почне кашляти, значить ти все робиш правильно.
І пам'ятай: фізичні вправи і правильне харчування підготують твого малюка до холодів. І дотримуватися такі правила потрібно завжди, а не тільки перед холодним сезоном.

Задати онлайн питання педіатру