Давай розберемося, як надати допомогу дитині, яка проковтнула чужорідний предмет.
Якщо дитина проковтнула чужорідний предмет, постарайся взяти себе в руки і діяти швидко/shutterrstock

Дитина вивчає навколишній світ не тільки очима. Все, що йому подобається, малюк прагне тут же спробувати на смак, вага і текстуру. На жаль, за всім не встежиш, тому давай розберемося, що робити якщо дитина проковтнула чужорідний предмет.

Дитячі експерименти
Малюк пробує жувати все, що викликає інтерес і подобається йому. Так що, якщо в поле його досяжності потрапляють блискучі намистинки, гудзики, монетки, і інші іграшки (чи не зовсім іграшки) цілком імовірно, що дитині вони будуть цікавими в усіх відношеннях.
Тому головне правило обережності - ховай від малюка всі дрібні предмети подалі. Причому, закривай їх в коробці, шухлядці, які навіть на очі йому не попадаються. У списку небажаних предметів - твої прикраси (особливо сережки і каблучки), бісер, намисто (вони можуть порватися), деталі конструктора і т.п. Стеж за тим, щоб іграшки малюка було неможливо розібрати на дрібні частини.
Читай також: Малюк смокче пальчик: чи варто турбуватися
Форма
Небезпека того, що дитина проковтнула чужорідний предмет в чому залежить від того, якої форми він був. Якщо це невеликий кулька, є майже стовідсоткова ймовірність того, що він вийде природним шляхом і госпіталізація дитині не знадобиться. Але в тому випадку, коли дитина проковтнула річ з нерівними, або ще гірше, гострими краями, є небезпека того, він може поранити або проткнути слизову оболонку одного з органів травного тракту.


У цьому випадку, негайно веди дитини на рентген і звертайся до лікаря.
Небезпека ще й у тому, що дитина може проковтнути предмет, який може виділяти шкідливі для організму речовини. Наприклад, це металеві предмети (особливо, якщо у дитини алергія), маленькі батарейки і т. Д.
Лікування
Якщо ти зрозуміла, що дитина проковтнула щось неїстівне і у нього починаються болі в животі, негайно звертайся до лікаря. Способів поліпшити стан малюка досить багато і їх вибір залежить від складності ситуації. Наприклад, хірургічне втручання буде необхідно малюкові, якщо якийсь предмет застряг в шлунку або зачепився за внутрішні органи. Але таке, на щастя, трапляється вкрай рідко.
Читай також: Як бути, якщо дитина прокидається дуже рано
Зазвичай використовують два способи: бужирование та ендоскопія. У першому випадку, це проштовхування предмета до шлунку, щоб стимулювати природне звільнення організму від капосної речі. Ендоскопія - це введення в тіло дитини апарату, який витягне чужорідний предмет. Лікар сам вибере спосіб, який підійде твоєму малюкові. Обидва ці способи - досить безболісні і тривають не надто довго, що для дитини є безсумнівним плюсом.
У будь-якому випадку, якщо з дитиною сталося щось подібне, постарайся не панікувати і дій швидко і впевнено. Так ти більше допоможеш своєму малюкові.