Старовинна тайська легенда свідчить про те, що близько двох з половиною тисяч років тому цілитель Кумар БХАК - близький друг самого Будди і особистий лікар індійського правителя Дживака - придумав нову техніку масажу, яка швидко поширилася серед населення і в подальшому отримала назву масаж. Примітно, що до недавніх пір цей вид масажу заміняв тайцам практично всі новітні методи сучасної медицини.

У поданні корінних жителів цей вид масажу являє собою якусь незамінне ядро національної тайської культури, яка передає її особливу містику і таємничу філософію. Традиційний тайський масаж - це ціла церемонія, яка поєднує в собі масажують руху, фізичні вправи і молитви (неодмінний атрибут класичної техніки масажу). Ця процедура спрямована на досягнення єдино вірної мети - домогтися очищення організму людини і привести до гармонійного стану його внутрішній енергетичний світ.

Таким чином, поряд з медитацією і лікуванням травами, цей масаж є найдавнішим способом класичного тайського лікування. Тайська система зцілення - ще одна назва цього процесу - гармонійно поєднуються і доповнюють один одного медичні навички, основні догми філософських і релігійних вчень. До речі кажучи, в Стародавньому Таїланді техніку даного масажу пізнавали виключно в храмі.

Тонкощі таїнства класичного тайського масажу передавалися з покоління в покоління, тому вони збереглися до наших часів. Сучасний Таїланд свято шанує традиції цієї техніки.

Отже, що ж є характерним для тайської системи зцілення?

  • Дана техніка масажу має відновлювальний і заспокійливим дією. Вона використовується в профілактичних цілях, спрямованих для лікування широкого кола захворювань.


    Особливо виражений ефект тайський масаж доставляє при остеохондрозі, суглобових і поперекових болях, набряклості кінцівок.

  • Традиційний тайський масаж нагадує пасивну йогу. Дана процедура завжди виконується в комфортній одязі.
  • Основні напрямні дії тайського масажу - це пронизують все тіло невидимі енергетичні лінії, так звані. Тайська система виділяє 10 стрижневих ліній, з розташованими на них найбільш важливими аккупрессурнимі точками - "Сиб вересня". Згідно буддійському вченню, через мережу цих ліній () здійснюється поширення життєво важливої енергії () по всьому людському організму.
  • У тайській системі використовуються такі техніки впливу на тіло, як натискання, скручування і розтягування. При цьому натиснення стимулює енергетичні лінії, а розтягування і скручування забезпечують опрацювання м'язових тканин. М'яке розтягування зв'язок і сухожиль дозволяє відновити нормальний кровообіг, підвищити робочу активність внутрішніх органів і всіх систем людського організму.
  • Спеціаліст з тайського масажу при проведенні процедури включає в роботу всі доступні йому інструменти: великі пальці рук, кисті і долоні рук, лікті, ступні і коліна. З їх допомогою він впливає на ділянки шкіри, розташовані в області енергетичних ліній і навколо них. Така техніка унікальна, вона істотно відрізняється від європейських різновидів масажу і більше ніде не застосовується.
  • Сеанс тайського масажу припускає проведення його під спокійне, релаксуючу музичний супровід, в приміщенні з досить теплим повітрям і злегка приглушеним світловим освітленням. Додатковий розслабляючий ефект принесе чайна церемонія, якій традиційно закінчується система тайського масажу.