Основними чинниками, що роблять найбільш сильний вплив на загальний стан жіночої шкіри, а особливо шкіри обличчя, є незбалансоване харчування, постійні стреси і негативна довкілля. Однак, послабити дію більшості з них виявляється не дуже легкою справою.

Від стресів ніхто з нас, на жаль, не застрахований. Поміняти середовище існування, а тим більше змінити її, не так просто, а часом навіть і неможливо. Єдине, що в принципі під силу зробити кожному - це змінити свій підхід до харчування. Грамотно збалансований живильний раціон негайно принесе позитивні результати. Потрібно дотримуватися тільки одного правила - правильне харчування має стати стилем вашого життя. Враховуючи той факт, що шкіра має властивість оновлюватися кожні 21-25 днів, важливо розуміти, що відступивши від прийнятих принципів харчування, шкіра повернеться до первісного стану всього лише за три тижні.

Таким чином, у вашому щоденному раціоні повинні бути присутніми ті продукти, які найбільш ефективно допомагають в очищенні організму від токсинів і шлаків. До групи таких продуктів прийнято відносити фрукти та овочі, а також висівки, так як всі вони найбільш багаті клітковиною. Однак слід пам'ятати про те, що перенасичення організму клітковиною не їсти вихід з положення, оскільки це може призвести до зовсім небажаного підвищення ваги. Все має бути в розумних межах.

Для підтримки еластичності і пружності шкіри організм необхідно підживлювати різними вітамінами.

Найбільш корисними властивостями для регенерації та підживлення шкіри обличчя є наступні вітамінні групи:

 • вітамін А - завдяки своєму унікальному складу має здатність до швидкого проникненню в шкіру, а також надає їй еластичність. Крім того ретинол, який є активною похідною вітаміну А, регулює виділення шкірного жиру, тим самим попереджаючи утворення вугрової висипки.
  Цей вітамін у великій мірі концентрації міститься в моркві, патисон, кабачках, гарбузі, свіжої печінки, вершковому маслі, молоці і сирі ;
 • вітамін С - є основним джерелом утворення колагену. Його достатнє наявність забезпечує міцність кровоносних судин, що в свою чергу дозволяє підтримувати пружність шкіри.  Велика кількість цього вітаміну містять цитрусові, ківі, шпинат, цвітна капуста, брокколі, картопля, а також червона і чорна смородина;

 • вітамін E - виконує захисну функцію, має антиоксидантну дію, володіє протизапальними і ранозагоювальні властивості .
  Найбільш повно цілющі властивості даного вітаміну розкриваються в збалансованому поєднанні з вітаміном А, вони взаємовигідно підсилюють дію один одного.
  Вітаміном Е багаті соняшникова олія (особливо нерафінована), соєва та оливкова олії, більшість горіхів, молоко, яйця, а також пророщені зерна пшениці;
 • вітаміни групи D - володіють здатністю внутрішнього підживлення шкірного покриву, підтримують нормальний рівень зволоженості і вологонасичення шкіри.
  У великій кількості вітаміни D2 і D3 містяться в морській капусті і морській рибі, яєчних жовтках, молочних продуктах, риб'ячому жирі, сирах;
 • вітаміни групи В - насичують енергією клітини шкіри, здатні до відновлення шкірних тканин і загоєнню різних тріщинок і ранок, а також допомагають кожному покрову швидко вбирати вологу. Особливо добре вживання в їжу продуктів, що містять вітаміни цієї групи, для людей з яскраво вираженими хронічними алергічними реакціями.
  Вітаміни представленої групи містяться в свинячий та яловичої печінки, зелені (особливо в петрушці), неочищеному рисі, пивних дріжджах, волоських горіхах, рослинних продуктах сімейства бобових.

Таким чином, виходить, що для повноцінного забезпечення шкіри всіма необхідними поживними речовинами, для продовження її молодості і пашить здоров'ям виду потрібно постійно підживлювати її як зовні, так і зсередини. Крім різних доглядають косметичних засобів, які займають особливе місце у вашій ванній кімнаті, ваш холодильник повинен постійно оновлюватися і наповнюватися всілякими корисними продуктами.

Пам'ятайте, що така збалансованість наблизить вас ще на пару сходинок ближче до досконалості!