Виховання дитини - складне і дуже відповідальна справа. Кожні батьки стикаються з недисциплінованістю і неуважністю своєї дитини. Але як бути в такій ситуації, особливо, якщо вона постійно виникає? Рішення є і укладено воно в деяких психологічних і педагогічних прийомах. Звичайно, багато в успішному кінцевому результаті залежить від дбайливості, спостережливості та уважності батьків, які можуть допомогти вирішити цю постійно виникає проблему. Отже, поговоримо про те, як прищеплювати дисципліну, якщо дитина розсіяний.

Зайве уважний або розсіяний?

Є діти, яких характеризують лише два слова. Це повільність і неуважність. У цьому випадку мається на увазі, що єдиною причиною повільності є неуважність. Але мало кому спадає на думку, що причина може ховатися в надлишкової уважності! Це означає, що дитина зауважує набагато більше інших дітей і дорослих, через що не може сконцентруватися на одному предметі чи наказі, тому що бачить багато всього. Для того щоб допомогти такій дитині, потрібно робити ненав'язливі, але постійні вправи, що допомагають розвинути посидючість, концентрацію і зосередженість. Для цього є багато психологічних вправ та ігор.

Такого дитини також дуже складно вкласти спати. Вам потрібно бути уважними до малюка і ні в якому разі не пускати все на самоплив, інакше наслідки можуть бути дуже сумними. Перш за все, вам самим необхідно сконцентруватися на тому, щоб вкласти дитину спати. Вимкніть телевізор і відкладіть всі свої справи, тому що "між справою" у вас нічого не вийде. Тільки по одному давайте дитині вказівки. Після того, як ви переконаєтеся, що дитина вас почув, переходьте до наступного вказівкою.

Як прищепити дитині дисципліну: 5 головних правил

Для того щоб прищепити дисципліну розсіяному дитині, необхідно дотримуватися деяких правил, яких не так вже й багато.


Отже, давайте розглянемо 5 головних правил у прищепленні дисципліни:

  1. Складіть розклад режиму на день і строго дотримуйтеся. Оформіть свій розклад якомога яскравіше і красивіше і повісьте на видне місце. Можете це зробити разом з дитиною, розповідаючи йому про кожному пункті в режимі.
  2. Сформуйте у дитини стереотипи поведінки в різноманітних життєвих ситуаціях. Прищеплювати дитині послідовність у діях щоденних процедур і будьте самі йому прикладом у цьому. Постарайтеся зацікавити дитину, щоб він сам із задоволенням виконував вимоги. Пообіцяйте йому похід в зоопарк або в цирк. Але робіть це обережно, щоб він слухався не через нагороди, а усвідомив те, що послух набагато краще, ніж непокору і подальше покарання.
  3. Пояснюйте і аргументуйте дитині, чому і що правильно. Адже коли дитина буде розуміти, що таке добре і погано, ви швидше зможете прищепити йому дисципліну.
  4. Забезпечте свою дитину позитивними і яскравими емоціями, враженнями. Нехай у дитини з'явиться авторитетний приклад, якому він захоче слідувати. Читайте йому пізнавальні казки.
  5. Не вбивайте в дитині віру в чудеса і не забувайте разом з ним грати в різні ігри. В ігровій формі дитина легше зможе зрозуміти, що таке вести себе правильно.

Дотримуючись всіх цих нескладних рекомендації, ви зовсім скоро побачите хороший позитивний результат і зможете зрозуміти причину колишньої недисциплінованості і неуважності дитини. А тому зможете швидше дізнатися, які методи допоможуть з цим боротися найкраще.