Складно однозначно відповісти на всі питання про виховання дитини. Два малюка при рівноцінному вихованні виростуть абсолютно різними людьми. Що на це впливає: По-перше, оточення дитини, її маленький світ, по-друге, його характер і ставлення до інших дітей у сім'ї, по-третє, його друзі і компанія. Ці фактори дуже важливі при обліку виховання дитини. Тому не можна в будь-якої ситуації просто вирішити, що настав час ременя і поставити дитину в кут. Іноді необхідно поговорити з ребенком.Как ви розумієте, всі поради - стандартизовані, але кожна дитина при цьому унікальний. Тому, якщо на одного діятимуть тільки погрози і жорстке виховання, то для іншого це буде жорстоким звернення, яке необхідно замінювати вмовляннями, дружбою і бесідами по сто разів на дню, як це не пригнічує.

Виховання дитини "батогом".

Якщо розглядати "правильне" виховання, як осуд дитину за погані вчинки, виставлення в кут, хапання за ремінь і шльопанці по попі, - тут можна знайти багато недоліків. Подумайте самі, що стане з дорослою людиною, якщо його постійно за щось лаяти і завжди бути незадоволеним його вчинками? Психіка не витримує такого тиску, і "залишаються в живих" тільки найсильніші. Уявіть тепер, що станеться під таким тиском з дитиною, яка жадає тепла і ласки від батьків, похвали і посмішок? Такі діти виростають неврівноваженими, часто зриваються, психують. Це нормальний результат жорсткого виховання з боку батьків. Багато зовсім заперечують можливості наявності такого "батога" у вихованні дітей. З цим варто посперечатися, взяти в приклад виховання нас самих. Багато говорять такі речі: "Нас пороли в дитинстві, і ми виросли хорошими людьми!", Роблячи з цього висновок, що і своїх дітей за провини будуть пороти. Але згадайте своє дитинство: напевно у вас був друг або знайомий дитина, яка виросла абсолютно неадекватною людиною, хоча його теж пороли батьки за витівки. Про що це говорить? Лише про те, навчиться дитина боятися вас чи ні. Не завжди на дитину діє "батіг" у вихованні, часом діти бажають показати свою незалежність і роблять щось похлеще колишнього, тоді батьки з жахом хапаються за ремінь міцніше, а до цього на додачу за голову і серце.

Виховання дитини "пряником".

Другий варіант виховання дитини: постійно заохочення. Цей спосіб виховання більш прийнятний на сьогоднішній день, тому все частіше ми дивуємося поведінки сучасних підлітків, хоча по суті, це наша вина. Якщо постійно просити дитини, прохати або благати зробити щось або припинити це "щось" робити, то нічого доброго не вийде. Звичайно, знайдеться дитина, яка при "пряничному" вихованні виросте позитивним, добрим і прогресивним, але в більшості випадків ми зустрінемо несамостійних, залежних, грубих і нерозуміючих дітей.


В чому справа? Все в тому ж: не можна робити все "занадто". Дитині потрібна ласка і турботу - це безперечно, але потрібно знати міру. Напевно ви знаєте багато дітей, від яких у вас болить голова, тому що вони постійно бігають перед вами, кричать на все горло, намагаються видертися вам на голову і все тому, що батьки не можуть сказати дитині, що цього робити не можна так, щоб він зрозумів це. Часто у батьків прихильників такого типу виховання діти виростають егоїстами, адже вони звикають до того, що:

1. вони "найкращі, красиві і розумні",

2. все і завжди робиться для них і заради них,

3. не буде ніякого покарання за те, що їм заборонено робити,

4. будь-які примхи для них виконуються, скільки б це не коштувало.

Найчастіше від такого виховання в майбутньому страждають дівчатка, які виростаючи, розуміють, що є більш красиві, більш затребувані і менш вимогливі, які подобаються чоловікам більше. Кому ж ви завдаєте шкоди після цього?

Виховання дитини "батога і пряника".

У реальному ж житті вибирати не доводиться. Дитину необхідно виховувати і батогом, і пряником. Однак важливо правильно поєднувати такі методи виховання. Якщо ви хвалите дитину за те, як він малює, не можна лаяти за те, що він занадто багато це робить. Згадайте: колись ви просили намалювати дитини ще один малюнок, і ще один, і ще .. Часто батьки ставлять дитину в суперечливу ситуацію: спочатку заохочують за якісь дії, а потім за них же і вичитують. А тепер згадайте, як виховували вас. Крім того, що всіх іноді ставили в кут, шльопали пару раз ременем і голосно вичитували при сторонніх, вас іноді балували, намагалися купити бажану іграшку, солодкість та ін., Обіймали і піклувалися при всіх навколо. Так само і вам необхідно:

1. вчасно показати дитині, що він робить неправильно (спочатку тільки словами і інтонацією!),

2. якщо це не допомагає можна і попередити дитину про наслідки (наприклад, позбавити перегляду мультфільму, але не сказати, що позбавите, а потім дати його подивитися, а дійсно позбавити цього!),

3. при необхідності вдатися до показового виховання (ніколи не бийте дітей: злегка шльопнути, щоб йому було соромно за свою поведінку і вдарити - різні речі!).

І знайте: якщо дитина виправився, заохотите його будинку: дайте цукерку , наприклад, і скажіть, що він її заслужив за хорошу поведінку, що вчасно виправився. Дитина повинна розуміти, за що його можуть посварити, а за що не можуть не похвалити. Не плутайте вирази: жорстке і жорстоке виховання.