Існує багато видів пігментації, вона може з'явитися з різних причин. І всупереч розхожій думці, від пігментація з'являється не залежно від віку. Від неї страждають не тільки люди похилого віку, а й молодие.Больше всього проблем пігментація доставляє жінкам та підліткам. Хоча чоловіки і стверджують, що дівчата з веснянками дуже милі і привабливі, 95% власниць таких цяток хочуть від ні позбутися.

Види пігментації

Взагалі пігментація включає в себе не тільки веснянки (конопушки), але і плями, які з'являються під час вагітності у жінок, у старих людей і у людей, які мають певні захворювання. Також якщо ви часто отримуєте травми, тобто у вас з різних причин виникає пошкодження клітин з меланіном, то пігментація може з'явитися і у вас. Звичайно, якщо плями з'явилися несподівано, це привід задуматися, чому вони виникли, і звернутися за допомогою до фахівця.

На різні види пігментації є свої засоби позбавлення від них і подальшої профілактики.

Народні засоби у боротьбі з пігментацією

Якщо у вас цятки проявляються як реакція на вплив сонячних променів, то приводів для занепокоєння немає. Чоловіки кажуть що, дівчата з веснянками дуже привабливі. Для запобігання появи веснянок обов'язково перед виходом на сонце користуйтеся сонцезахисним кремом. Якщо ж вони у вас є, і вам це безумовно не подобається, існують крему, які можуть зробити їх менш помітними. Наприклад, крему "Ахромін", "Ахроактів". Також є й народні засоби, наприклад, протирання шкіри огірковим соком, лимонним лосьйоном.


Допомагає кашка з плодів калини.

Якщо у вас плями з'явилися під час вагітності, то також немає причин хвилюватися. Швидше за все, через рік-півтора вони зникнуть самі по собі.

Набагато складніше виглядає ситуація з плямами, які виникли з причини внутрішніх захворювань.

Медичні методи

Великий вплив на активність меланоцитів надають гормони статевої системи, наднирників, а також внутрішньоклітинні ферменти шкіри. І для повного позбавлення від плям потрібно лікувати організм як зовні, так і зсередини. Потрібно вживати багато вітамінів, які нормалізують діяльність меланоцитів. Наприклад, аскорбінову кислоту, парааминобензойную кислоту, уколи внутрішньом'язові з вітамінами В (1,6,12). Зовні ви можете застосовувати настойки на хроні, настої з ромашки, перекис водню. Як вже говорилося вище, можна використовувати спеціальні крему. Ще вам на допомогу прийдуть різні скраби, які відлущують шари шкіри, схильні пігментації.

Косметичні засоби

Якщо такі кошти після тривалого застосування не чинять належного ефекту, можете використовувати хімічний пілінг. Звичайно, під час лікування цим методом ваше обличчя буде виглядати зовсім привабливо, воно покривається кіркою, але зате через дві тижні шкіра буде чистою.

Застосовуються також способи з використанням ербіевого лазера (нова технологія), фотоомолодження.

Вдалого вам лікування, і головне пам'ятайте, що краще перед застосуванням будь-яких засобів, проконсультуватися з фахівцем.