Випадки, коли в звичайному повсякденному житті у людей болять ребра, це, як правило, неодмінно лякає, і повинно як мінімум насторожувати. Як ви розумієте, існує неймовірна безліч причин, здатних викликати біль у ребрах, і тому можна з упевненістю сказати, що занадто тривала і не гаснуча різкий біль в цій зоні - це самий серйозний привід якомога раніше сходити до фахівця здатному вам допомогти.

Треба, однак, зауважити, що саме при вагітності деякі болю будуть мати свої фізіологічні особливості, а значить і причини. Прекрасна новина полягає в тому, що, найчастіше, такі болі при вагітності не представляють ніякої серйозної загрози і можуть бути так званим "побічним ефектом" від нормального виношування дитини. Однак при цьому є і менш приємна і радісна новина - на жаль часто такий біль абсолютно не виходить полегшити. І як ви розумієте, мамі просто доводиться терпіти і чекати до розродження. Хоча, власне кажучи, чекати зазвичай доводиться зовсім недовго, оскільки болі в ребрах у вагітних жінок можуть з'являтися переважно саме на останніх термінах.

Всі ми точно знаємо, що матка в цей період постійно зростає, прекрасно забезпечуючи плоду так необхідний життєвий простір. І, безсумнівно, ще й те, що вона змушує кілька посунутися всі сусідні з нею органи. Адже місця в маминому животику, погодьтеся, не може бути занадто багато, а ось діватися всім кудись все-таки треба. І звичайно ж у такій складній обстановці багато органів до кінця терміну вагітності починають тиснути, власне кажучи в тому числі, і в області ребер, що надалі і викликає неприємні больові відчуття. І добре б, якщо росла тільки матка, так разом з нею активно росте і майбутня дитина. Та й не просто зростає, а крім того і неймовірно активно рухається і навіть б'ється! І, як правило, в більшості випадків своїми ніжками малюк завжди намагається впертися як раз таки в ребра. І саме тому біль цілком може навіть посилюватися під час активності або просто неспання малюка.

Наприклад, якщо вашій дитині вже стало затісно всередині, і всі її рухи можуть викликати тільки біль і деякий дискомфорт в ребрах, просто спробуйте полегшити таке свій стан за допомогою простих порад.

  1. По-перше, завжди намагайтеся тримати корпус прямо. Сидіти, стояти, а так само і ходити вам необхідно абсолютно рівно, причому, злегка відсунувши свої плечі назад, а от груди при цьому потрібно виставити вперед.
  2. По-друге, намагайтеся носити тільки вільну і максимально зручний одяг , ні в якому разі не здавлюючу як зону грудей так власне і зону ребер.
  3. По-третє, під час деяких підсилень болю постарайтеся виконати наступне: спочатку глибоко вдихніть, потім підняв одну руку над головою, повністю видихніть, спокійно опускаючи руку.


    Намагайтеся повторювати цю вправу по кілька разів, постійно змінюючи руку.

  4. Далі полегшення цілком може настати, і в тому випадку якщо ви на деякий час прийміть колінно-ліктьове положення, і трохи спокійно подихайте.
  5. Крім того можна спробувати виконати вправу яке прийнято називати "Кішка". Встаньте, як і в попередньому випадку на карачки і постарайтеся повністю розслабити м'язи спини. При цьому голова, шия і весь хребет обов'язково повинні будуть знаходитися тільки на одному рівні. Потім зігніть спину максимально вгору, при цьому одночасно опускаючи голову вниз і досить сильно напружуючи всі м'язи живота і так само сідниць. Потім поверніться до своєї вихідної позиції. Цю вправу бажано так само повторити пару разів. Найбільш часто подібні прийоми попросту змушують малюка дещо змінити своє становище
  6. І останнє біль в зоні ребер, що виникає безпосередньо під час поштовхів та іншої активності дитини, можна трохи полегшити, якщо ненадовго прилягти на бік і просто відпочити. Як ви розумієте, це зніме також і всяке тиск на інші внутрішні органи. І, приміром, якщо у вас з'являються болі саме з правого боку, постарайтеся лягти на лівий бік, і відповідно при болях з ліва - навпаки.

На превеликий жаль, далеко не всім і далеко не завжди перераховані вище вправи можуть допомогти зняти або хоча б трохи полегшити болі в зоні ребер при вагітності. І в такому випадку вам просто не залишається нічого іншого, як перетерпіти. Цілком можливо, малюк трохи порезвится, а потім повернеться сам і вам, звичайно ж, стане трохи легше. У будь-якому випадку далі з наближенням розродження він однозначно опуститься максимально в низ живота, і ось тоді вже не буде діставати своїми ніжками високо до ребер. Зазвичай так відбувається буквально за 2 або максимум 3 тижні до завершення вагітності та його появи на цей світ.

Слід так само відзначити, що абсолютно нерідкі випадки, коли подібні болі виникають внаслідок так званої міжреберної невралгії. Однак саме такий біль легко впізнається досвідченими лікарями, можна навіть з легкістю визначити її чітку локалізацію. Зазвичай буває так, що при глибокому вдиху або різкому видиху біль дещо посилюється і навіть може змінюватися від різкої зміни положення тіла або певних рухів у грудній клітці. Дещо рідше, але все, ж цілком можливі випадки, коли подібні болі мають і значно серйозніші і небезпечні причини. І тому, як ви розумієте, коли подібна біль в зоні ребер, занадто довго не припиняється і навіть дещо посилюється, або навіть зовсім не відступає, буде краще відразу звернутися до вашого лікаря. Навряд чи подібні болі будуть викликані чимось іншим, а не вагітністю, однак перестрахуватися в такому положенні все-таки буде краще.