Алергією страждає більшість людей. На жаль, впоратися з цією недугою не так вже й легко. Дуже часто причиною алергії може бути собача шерсть, яка є сильним алергеном.

У природі немає породи собак, яка б зовсім не викликала алергічну реакцію. Але є такі собаки, при контакті з якими можливість виникнення алергії мінімальна. Їх прийнято називати гіпоалергенними.

Алергія на собак - причини

Багато людей помилково вважають, що причиною алергії є виключно собача шерсть. А значить - голі або короткошерсті тварини не є збудниками алергії.

Насправді алергічна реакція виникає не на саму шерсть, а на маленькі частинки шкіри, які поширюються по дому під виглядом лупи. Крім того, причиною алергії може бути крихітний кліщ, який мешкає в шерсті собаки. Він дуже швидко і непомітно літає по будинку, прикріплюючись до порошинкам, може тривалий час перебувати в повітрі, тим самим викликаючи у мешканців закладеність носа, чхання, сльозотеча, почервоніння очей, сухий кашель, задишку, набряклість.

Тому алергію може викликати навіть собака, у якої зовсім немає шерсті. Як правило, гіпоалергенними вважаються породи собак, при контакті з якими зводиться до мінімуму ризик виникнення алергічної реакції.

Породи гіпоалергенних собак

порід собак, які взагалі не викликають алергію, не існує. У людей, які страждають алергією, негативні реакції спостерігаються на будь-які породи собак. І короткошерсті собаки, і довгошерсті однаково алергенні, так як вони мають відшарованої частинки шкіри, кліщів, які і є причиною виникнення алергії. Але залежно від кількості Can F1- основного алергену епідермісу собак, кожна порода більш-менш аллергенная.

У зв'язку з цим деякі фахівці впевнені, що є породи собак, які не здатні спровокувати у своїх власників серйозні проблеми зі здоров'ям. До них найчастіше ставляться ті вихованці, які практично не линяють, але при цьому потребують регулярної стрижці і догляді за шерстю.

У першу чергу, гіпоалергенними вважаються безшерсті собаки, серед них - китайська чубата, мексиканська гола. У зв'язку з тим, що у них відсутня шерсть, швидкість поширення алергенів тваринного по приміщенню значно знижується. Але оскільки ці гіпоалергенні породи замість вовняного покриву мають добре розвинені шкірні залози, що володіють більшою секреторною активністю, вони набагато сильніше потіють, і відповідно потребують частого купанні.

Ще одна група собак, які рідше інших викликають алергію у людей - це жорсткошерстні.


До них відносяться багато породи тер'єрів, шнауцери, скотч, Керрі-блю.
Незважаючи на те, що ці гіпоалергенні тварини мають довгою і густою шерстю, вони практично не линяють. Тому за умови регулярної стрижки кількість алергену можна звести до мінімуму. А ще ці гіпоалергенні породи, якщо за ними правильно доглядати, не мають специфічного собачого запаху.

Крім того, людям, що страждають алергією, варто звернути увагу на гіпоалергенних собак з видозміненим волосяним покривом (пуделів, йоркширських тер'єрів і Берлінгтон-тер'єрів) . Також вважається, що алергію не здатні викликати бішони, мальтійські болонки і португальський водний собака.

Поради щодо вибору собак

Природно, що всі собаки в тій або іншій кількості линяють. Але кількість розповсюджуваних ними алергенів можна зменшити завдяки проведенню гігієнічних процедур, насамперед, миття та купання. Вченими доведено, що якщо робити це хоча б два рази на тиждень, то можна звести до мінімуму або навіть позбутися алергічних реакцій на собак.

Щоб зменшити кількість алергенів у вашому будинку, ретельно пилососьте всі килими і оббивку, періть штори і мийте драпіровку. Не зайвим буде використання потужних очищувачів повітря. Регулярно провітрюйте приміщення, в якому знаходяться тварини.

Фактором, що визначає гипоаллергенность собаки, може бути і її розмір. Не складно здогадатися, що чим менше за розміром собака, тим менше у неї вовни, а значить - вона створює менше алергенів.

Найчастіше собаки, які постійно гавкають, більш алергенні, ніж тим, які поводяться тихо. Це тому, що собачий гавкіт допомагає більш швидкому поширенню алергенів, які містяться в слині. Тому маленькі собаки, які багато і часто гавкають, незважаючи на свої компактні розміри, не підійдуть людям, що страждають алергією. Алергікам фахівці рекомендують заводити тварина середніх розмірів, що відрізняється спокійним і врівноваженим характером.