Ні для кого не секрет, що кисломолочні продукти надзвичайно корисні завдяки своїм складом. І хоча всі вони є важливими для підтримки нормальної роботи організму, найкориснішим з них є кефір. Тому дорослим рекомендується вживати цей продукт не рідше декількох разів на тиждень. А з якого віку і в якій кількості можна давати дитині кефір? Інформація представлена нижче.

Користь кефіру для організму

У кефірі міститься унікальний набір бактерій, які роблять позитивний вплив на мікрофлору шлунка та шлунково-кишкового тракту. Ці бактерії допомагають організму боротися з патогенною флорою - інфекцією начебто туберкульозної палички, стафілококу або будь-який інший.

Цей кисломолочний продукт багатий вітамінами і амінокислотами. Ним можна втамувати спрагу і підвищити апетит. Як для дорослих, так і для дітей він корисний ще й тому, що покращує роботу імунної системи і сприяє підвищенню захисних сил організму.

Дитячий організм засвоює білок з кефіру набагато краще, ніж з молока. Він рекомендований дітям з невротичними розладами і порушеннями сну, оскільки сприяє поліпшенню нервово-психічного стану.

Оптимальний вік для введення кефіру

У перший рік життя дитини давати йому кефір можна, оскільки його організм не здатний засвоювати його. Це відбувається з кількох причин:

  • Перша - кефір містить у декілька разів більше молочного білка, ніж молоко, тому може дати серйозне навантаження на нирки і печінку.
  • Друга - в кефірі міститься казеїн - особливий білок, який погано засвоюватися шлунком дитини до року.
  • Третя - також велике навантаження на нирки можуть надати мінерали, які в досить великій кількості містяться в кефірі - калій, магній, хлор.
  • Четверта - вуглеводи і жири, що містяться в кефірі, за своєю структурою відрізняються від їх аналогів , що містяться в адаптованій суміші або молоці.

Доводів проти того, щоб давати кефір малюкові молодше менше року, достатньо.


Тим не менш, деякі педіатри кажуть, що можна поступово вводити його в раціон з восьмого-дев'ятого місяця життя дитини. Це питання ви повинні вирішувати зі своїм педіатром самостійно, оскільки розвиток кожної дитини індивідуально, і те, що не можна давати одному малюкові, можна іншому (наприклад, якщо дитині вже можна вводити прикорм через недостачу вуглеводів і жирів, що містяться в молоці).

Якщо ви вирішили ввести кефір в раціон дитини до одного року, можна робити це поступово, починаючи з 25 грам. Обов'язково стежте за станом малюка, при найменших підозрах на нездоров'я припиніть давати продукт і відвідайте педіатра.

Магазинний або домашній кефір для дитини

Хоча відповідь на це питання очевидна, багато мам в силу відсутності часу або з інших причин дають дітям кефір магазинний. Щороку реєструються випадки отруєння дітей цим продуктом, тому якщо ви хочете давати своєму малюкові цей продукт, можна готувати його самостійно. Сьогодні це можна зробити досить просто, вам знадобиться мультиварка, закваска і, звичайно ж, свіже й натуральне домашнє молоко.