Скільки разів нам повторювали, що доглянуті руки - це візитна картка будь-якої жінки. Але чи завжди ми встигаємо приділяти їм увагу? Прання, робота за комп'ютером, холод на вулиці .. Як же зберегти руки красивими?

Одне з головних правил - максимальний захист рук від зовнішніх впливів. По-перше, домашню роботу бажано виконувати в господарських рукавичках з бавовняної внутрішньою поверхнею. Уявіть самі, яку дію здатна надати на ніжну шкіру сучасна агресивна побутова хімія.

По-друге, в холодну пору року необхідно завжди використовувати рукавичками, причому одягати їх краще ще до виходу на вулицю: шкіра рук дуже чутлива навіть до короткочасних перепадів температури.

Допомога в салоні
Професійний салонний догляд за руками включає очищення, відлущування, масаж, маску, нанесення захисного крему. Частина цих процедур цілком можна здійснити в домашніх умовах. Самостійний догляд за руками повинен складатися в м'якому очищенні, захисту від зовнішніх впливів, пом'якшенні і харчуванні. Вдень на руках неодмінно повинен бути якісний захисний крем, вночі - поживний. Особливу увагу необхідно приділяти шкірі рук в зимовий період.

Крем для рук
Щодо складу доглядають кремів варто сказати наступне. Найчастіше їх основу складають синтетичні речовини - мінеральні масла (в тому числі вазелін) і парафіни. Їх особливість в тому, що вони покривають шкіру тонкою плівкою, що в рівній мірі перешкоджає як проникненню шкідливих речовин, так і вітамінів і активних доглядають елементів.

Крім того, є ймовірність несприятливого дерматологічного впливу такої ненатуральної основи.


У складі кремів ці кошти позначаються як Paraffinum Liquidium, Cera Microcristallina. У свою чергу і тварини воски (ланолін), в якісних кремах, як правило, не допускаються.

Ще один базисний компонент - гліцерин. З хімічної точки зору він є трьохатомний спирт, і в складі кремів служить для утримання вологи; використовується також для догляду за сухою шкірою. Гліцерин може бути як синтетичного, так і природного походження; другий варіант, звичайно, переважно.

З проблемних компонентів варто згадати також парфумерні добавки, які можуть викликати алергічні реакції (у складі крему ці речовини позначають як Alcohol, denat.).

Креми для рук практично завжди містять рослинні екстракти і вітаміни. Дезінфікуючий, заспокійливу, ранозагоювальну дію надає ромашка; на суху шкіру благотворно впливає алое; захисною дією володіють екстракт люцерни, а також арахісове і соєва олії. У свою чергу вітамін A підвищує еластичність і покращує загальний стан шкіри, прискорює загоєння ран; вітамін С сприяє регенерації тканин; вітамін E бере участь в імунному захисті, обміні речовин, надаючи благотворний вплив на весь організм; вітамін F сприяє засвоєнню жирів, запобігає сухості і лущення шкіри.