За відтінок волосся відповідають пігменти, проте невірно вважати, що сивина - це особливий колір. Правильно буде називати сиве волосся - відсутністю пігментації як такої. Тобто в таких волоссі відсутня меланін обох типів - евмеланін і феомеланін, перший з яких надає волоссю темний, а другий - світлий колір.

Майже у всіх людей в певному віці з'являється сивина, однак намічається тенденція до того, що сиве волосся все частіше зустрічаються і у більш молодих. Відомо вже чимало випадків, коли люди, не досягнувши двадцятирічного віку, сивіють. Причини таких змін на сьогоднішній момент активно вивчаються.

Треба відзначити, що посивіння волосся, як правило, починається в тому віці, в якому це сталося у батьків, бабусь і дідусів. Іншими словами, рання сивина майже завжди має спадкові, тобто генетичні причини.

Ще один фактор, що грає роль в посивінні волосся, - це стрес. Описані випадки миттєвого посивіння в результаті сильного психофізіологічного шоку. Подібне фахівці пов'язують з осередковою алопецією, захворюванням, ймовірно, що носять аутоімунний характер.

Крім того, сивина може бути наслідком нестачі вітаміну B12 в організмі, захворювань щитовидної залози, анемії та деяких інших розладів. Цікавий факт - куріння збільшує ризик більш ранньої появи сивини в 4 рази.

Незважаючи на те, що вчені поки не навчилися на генетичному рівні попереджати сивину, цей процес можна успішно відсувати у часі. Цьому особливо сприяє здоровий спосіб життя: правильне збалансоване харчування, мінімізація стресів, грамотний догляд за волоссям і дбайливе до них ставлення в холодну пору року.

Але миритися з уже з'явилася сивиною багато людей не згодні.


Саме тому так затребувана процедура фарбування сивого волосся. З питанням про те, які з сучасних технологій найкраще підходять для повернення сивому волоссю кольору, ми звернулися до Жаворонкін Наталі, майстру салону краси Інфанта.

- Наталія, яке з фарбувань на сьогоднішній день найбільше підходить для сивих волосся?

- Відомо, що багато фарби нездатні зафарбовувати сивину з першого разу. Крім того, деякі фарбувальні склади не дозволяють домагатися необхідного кольору. У своїй роботі я вважаю за краще працювати з фарбуванням Materia Grey. Воно містить більшу кількість фарбувального пігменту і при цьому набагато менше аміаку, в порівнянні зі звичайними фарбами. Це дозволяє триматися барвнику на волоссі більш тривалий час, причому смивка цієї фарби відбувається рівномірно по всій довжині волосся.

- Які ще переваги у цього виду фарбування?

- Лікувальна фарбування Materia Grey дозволяє без зміни тону грати з кольором волосся. Можна змішувати палітру і отримувати разюче гарні кольори. Крім того, склад для фарбування Materia включає в себе спеціальний клітинно-мембранний комплекс. Він відновлює ті ділянки волосяних стрижнів, які пошкоджені або мають якісь недоліки. В результаті від сивини не тільки не залишається і сліду, а й самі волосся стає більш здоровими, блискучими і чудово виглядають.

- Наталя, спасибі за ваші відповіді!