Товстунів сучасна наука вивчає упереджено і різноманітно. Хочеться їй зрозуміти, чому одні товстіють, а інші ні. Ось тепер засунули товстушок в магнітно-резонансний томограф і змусили пити. Виявилося, не дарма.
Кому як щастить у житті: одні метуть все підряд - і хоч би хни. А інші і з'їдять всього-нічого - ну, там, парочку тістечок, півкіло чіпсів да грамів триста ковбаски - і відразу переходять в наступну вагову категорію. Вчені, стурбовані катастрофічним потовстіння людства, намагаються знайти причини. То, кажуть, ген не той. Те, пишуть, що не заїдайте стреси. Те, придумують, ферменту не вистачає.
А ось Ерік Стайс з товаришами з Університету Техасу, Орегонського дослідного інституту і Єльського університету запросили 43 студентки коледжу 18-22 років і 33 дівчинки-підлітка 14-18 років на коктейль. Але на ділі шоколадний молочний коктейль дали тільки половині, а другий - просто позбавлений смаку розчин.

Процес випивання підступні заучки спостерігали в магнітно-резонансному томографі. Дивились прямо в глиб мізків дівиць - туди, де розташоване смугасте тіло. Так називають одну з найдавніших частин мозку, яка відповідає серед іншого і за піщедобивающее поведінку.


Там є рецептори до гормону задоволення дофаміну.
Поїсти щось для нас - щастя. З'їв чого-небудь - дофамін пішов, рецептори його ловлять і передають мозку сигнал: ти в кайф! А ось у товстушок, виявилося, навпаки. Чим більше вага, тим активність рецепторів до дофаміну менше. І щоб отримувати задоволення, їм доводилося випивати набагато більше коктейлю, ніж худишкам.
Але вчені не поспішали відразу розтрубити про своє відкриття: мало що, адже існує думка, що товсті люди їдять навіть менше худих. Вони почекали рік і потім зважили піддослідних панночок. З'ясувалося, що учасниці, у яких смугасте тіло працювало в півсили, за рік неабияк погладшали.
Звичайно, вчені відразу ж втішили бідних "пишечек" - винні не вони, а мутація в гені дофамінових рецепторів. Але цей фактор не головний - самокритично зізналися вони в статті, опублікованій в журналі Science. Мутація була не у всіх товстушок, а їли більше все. Просто, напевно, хотілося.
Який тут висновок напрошується? Хочеться тобі з'їсти ще одну цукерку або пиріжок - або перехочется, або товстій. Ось і все.