Стан ясен має значення для забезпечення здоров'я порожнини рота. Гінгівіт - запалення слизової оболонки ясен, і приносить людині чимало неприємностей.

Найчастіше дане захворювання стає результатом недотримання елементарної гігієни ротової порожнини, рідше - гінгівіт виникає на тлі шлунково-кишкових захворювань, захворювань системи крові або стає наслідком авітамінозу .

Гострий гінгівіт може початися з гіперемії та набряклості слизової оболонки ясен, може відзначатися кровоточивість, яка виникає при найменшій травмі ясна, наприклад, при чищенні зубів.

У тому випадку, якщо захворювання протікає в хронічній формі, то у пацієнта може спостерігатися потовщення і розростання ясен, яка ніби прагне наплив на коронку зуба, в деяких випадках уражена ясна може накривати зуб більш ніж наполовину.

Хронічний гінгівіт небезпечний не тільки сам по собі, але і є одночасно розсадником інфекції в порожнині рота, що може призводити до виникнення супутніх захворювань організму, що викликаються інфекцією з порожнини рота.

Часто між запаленої яснами і зубом утворюються зазори, саме туди може заходити їжа, яка потім починає там розкладатися і викликати появу неприємного з рота неприємного запаху.

У деяких випадках на гіпертрофованої слизовій оболонці ясен утворюються ерозійні ураження, які до того ж відрізняються хворобливістю, що порушує нормальне життя людини, ускладнюють харчування, що неминуче може погіршити загальний стан пацієнта.

Для того, що б усунути захворювання необхідно чітко встановити причину, яка спровокувала виникнення гінгівіту.

Також необхідно усунути фактори , які дратівливо впливають на ясна: необхідно прибрати зубний камінь, а також відмовитися від вживання гострої і кислої їжі.

Лікар може порекомендувати також полоскання дезінфікуючими засобами або настоями і відварами трав ротову порожнину.


Може знадобитися також більш ретельне лікування, яке повинен проводити лікар - стоматолог.