Пора відпусток у самому розпалі. Хтось готуватися до поїздки в жаркі країни, а хтось задовольняється дачею по вихідних і мріє про наближення відпустці.

У ці теплі дні ми особливо часто ходимо босоніж - по траві, по піску, по пляжу. Такі прогулянки дуже приємні і не менш корисні, однак разом з тим таять у собі несподівану небезпеку.

Саме на літньо-осінню пору року припадає пік захворюваності грибковими захворюваннями. Висока температура, вологість, і наш знижений після довгої зими імунітет дозволяють грибковим мікроорганізмам буквально атакувати нас: на пляжі, в басейні, в сауні, в готелі.

За відомостями Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, кожен п'ятий житель нашої планети страждає від того чи іншого прояву грибкових захворювань (мікозів). При цьому багато хто може навіть не підозрювати про те, що зараження вже відбулося.

Тим не менш, багато з нас не поспішають звертатися до лікаря. Зазвичай ми починаємо турбуватися тільки тоді, коли нігті на ногах набувають неприємного жовтий колір, кришаться і ламаються. Лікарі стверджують, що це вже остання стадія захворювання.


Але ж відомо, що значно простіше попередити зараження, ніж лікувати запущену хворобу.

Правила безпеки дуже прості. Але дотримуватися їх потрібно неухильно.

Наші перші помічники - це пляжні капці. Їх краще брати з собою всюди: на пляж, в басейн, і навіть в номері готелю безпечніше ходити у взутті. Намагайтеся не наступати босими ступнями на підлогу, і килимові покриття, особливо там, де волого.

Після купання необхідно ретельно висушити рушником ступні і ділянки між пальцями ніг, непогано на ніч обробити шкіру будь-яким профілактичним засобом. Взуття має бути виготовлена з натуральних матеріалів, і легко сохнути. Ніколи не давайте "напрокат" свої пляжні шльопанці.

Якщо ви помітили, що шкіра ступень свербить, тріскається, лущиться, нігтьові пластини втратили прозорість чи змінили колір, не варто затягувати з походом до лікаря. Займатися самолікуванням не тільки марно, але й небезпечно. Не вилікуваний вчасно грибок може підточувати здоров'я роками, викликаючи алергічні реакції, висипання, головний біль, знижуючи загальний імунітет.

Підготовлено відділом Здоров'я