Засмагла шкіра - невід'ємний атрибут будь-якої сучасної красуні. Це в 19 столітті в моді були білошкірі тонкокостні панянки, що падають в обморок. Сьогодні світ належить здоровим, спортивним і .. засмаглим.

Догляд за собою неодмінно має на увазі регулярні походи в солярій або на пляж. Однак, засмага і здоров'я, виявляється - це зовсім не одне і те ж. Особливо це стосується "пляжного" засмаги.

Звичайно, всі ми, як і рекомендують нам реклама і лікарі, використовуємо сонцезахисні креми. Але, як з'ясували експерти з американського Національного інституту раку, ці кошти не є абсолютною панацеєю від шкірних захворювань.

Справа в тому, що озоновий шар Землі все більше стоншується. А ми, особливо на відпочинку, часто не знаємо заходи в засмагу. Звичайно, адже за тиждень відпустки необхідно придбати той самий "шоколадну засмагу", що символізує життєвий успіх.

У цих умовах будь-яка родимка може стати осередком захворювання. І ніякі креми не зможуть зупинити цей процес.

Тим більше що багато хто з них, як показало дослідження Національного інституту раку, насправді не фільтрують ультрафіолет і не блокують проникнення небезпечних променів в дерму.

Навпаки, деякі з косметичних засобів, покликаних захищати людську шкіру від сонця, можуть самі провокувати розвиток різних "нездорових" станів кшталт алергії або накопичення токсичних речовин в шкірних покривах.

Виробники сонцезахисних кремів спокушають нас красивою рекламою, і обіцяють, що одного нанесення чудодійного крему вистачить на цілий день.


Тим часом лікарі-дерматологи вкрай скептично ставляться до такої інформації. Будь-який засіб від засмаги потрібно наносити заново не менше ніж через кожні 2 години.

Крім того, є категорії людей, чия шкіра найбільше схильна до опіків і новоутворенням. Це ті, хто приймає антидепресанти, протигрибкові і протидіабетичні ліки, а також будь-які антібіоткі.

У будь-якому випадку, навіть якщо ви вважаєте себе абсолютно здоровою людиною і використовуєте при цьому крем із захисним фактором 50, не варто виходити на пляж у найспекотніші години. Краще присвятити їх денному відпочинку в номері. Адже рак шкіри в останні роки активно молодіє.

Підготовлено відділом Здоров'я