"Проспали? На пенсії виспіться!", - Почула я якось від директора, входячи в офіс. У сучасному світі давно вже вважається, що витрачати час на сон - це недозволена розкіш.

Серед британців тільки кожен п'ятий громадянин дозволяє собі спати 8 і більше годин на добу. Та ж ситуація складається і серед наших співвітчизників. Багато хто нарікає, що 24 години в добі - це дуже мало, і поступово забирають у себе годину-другу нічного відпочинку.

Однак саме сон здатний поліпшити нашу пам'ять. Пам'ять - це механізм, заснований на зв'язках між нейронами головного мозку. Чим міцніше ці зв'язки, тим краще працює наша пам'ять, а також простіше відбувається навчання.

Зв'язки між нервовими клітинами в головному мозку людей, що спали мало, починають руйнуватися, пам'ять погіршується, їм важче справлятися навіть з повсякденної рутинної роботою, не кажучи вже про те, щоб оволодіти новими навичками. Саме тому необхідно спати не менше 8 годин на добу.

Вчені вважають, що під час нічного сну мозок ретельно обробляє і сортує отриману за день інформацію. Він розкладає всі події, почуття та емоції "по поличках". Пам'ятайте народну мудрість: "Ранок вечора мудріший"?

Вчені з Женевського інституту провели дослідження, в ході якого учасників експерименту спочатку навчали нескладним маніпуляціям, а на наступний день просили повторити їх.


При цьому учасники були розділені на групи, кожна з яких спала різну кількість часу. Найкращий результат показала група добре виспалися людей. Найгірший результат був у тих, хто не спав зовсім.

Звичайно, непросто організувати свій час так, щоб вистачало часу на все. Але якщо ви хочете жити дійсно повноцінно, варто звернути увагу на те, скільки і як ви спите. Повноцінний сон поліпшить вашу пам'ять, а хороша пам'ять - запорука успішності.

Не варто планувати на вечір розважальні заходи. Краще відведіть для них вихідний день. А ось прогулянка перед сном буде дуже до речі. Почитайте книгу, прийміть ванну, постарайтеся розслабитися. Не потрібно думати, що ви не маєте на це права.

Якщо не можете заснути - випийте на ніч склянку теплого молока з медом або заспокійливий трав'яний чай. Спіть - а ваша пам'ять буде непомітно поліпшуватися, і наступний день ви зустрінете у всеозброєнні!

Підготовлено відділом Здоров'я