Свою всесвітню знаменитість і популярність, новозеландські печери Ваітомо завоювали завдяки тому, що тут живуть сотні тисяч світлячків.
Кажуть, що якщо Господь оселився на Небесах, то свої свята Він організовує в карстових печерах Вайтомо, які знаходяться в Новій Зеландії . А якщо це не так, то які цілі Він переслідував, розвішуючи в місцевих печерах настільки дивовижні, нерукотворні, урочисті гірлянди з світлячків?
Отже, в ці місця мандрівники і туристи приїжджають, щоб на власні очі помилуватися на "зоряне" небо. Ходять чутки, що саме таку назву присвоїли стелях печер і мільйонами личинок зі світлячків Arachnocampa luminosa. А найцікавіше тут те, що за твердженням вчених, світлячки випромінюють своє світло найчастіше через голодування. Причому тут проглядається пряма залежність в яскравості світла, ніж голоднеє світлячки, тим яскравіше вони світяться.Виходить, що, на думку вчених, личинки нібито заманюють всіляких комах у свої пастки, які являють собою шовкові нитки. Свої нитки світлячки прядуть під самою стелею, причому проробляють це у висячому положенні.
Є ще одна версія дослідників, яка полягає в тому, що дивовижні світлячки здатні обходитися без всяких там комах, для придушення почуття голова їм достатньо суперечок грибів, яких, по суті, і залучати не доводитися.
Цікаво те, що світяться від почуття голова личинки можуть "вимкнутися". Відключення зі світла відбувається від шуму наближаються цікавих мандрівників.
Виходить що, чарівна ілюмінація в цілковитій темряві печер - це всього лише прагнення настільки маленьких істот до краси і досконалості.