Ще рік тому реклама споживчих кредитів висіла на кожному кроці, а вже під Новий рік банки просто зі шкіри пнулися, придумуючи спеціальні акції, знижуючи ставки за позиками та спрощуючи процедуру отримання. Цього року фінансисти не поспішають позичити росіянам грошей на покупки. Але криза кризою, а Новий рік за розкладом: подарунки купити, стіл накрити, гардероб оновити .. Чи реально зараз отримати споживчий кредит і як це зробити більш вигідно?
Готуйте документи
За запевняє влада, гроші у банків є, криза ліквідності вже подолано. Ось тільки існує інша проблема - недовіра. Банки бояться кредитувати один одного, бізнес, та й населення теж. Невизначеність, знаєте, існує, що буде завтра, і чи зможе боржник розплатитися вчасно. Тому обсяг виданих кредитів скоротився.
- Зараз вкрай важливим фактором для банків є впевненість у поверненні видаваних кредитів, - говорить Дмитро Орлов, директор Департаменту маркетингу і планування продуктів Москоммерцбанка. - Тому отримати кредит, мабуть, не так просто, як це було на початку року. Однак це цілком реально, особливо клієнтам, які, виходячи з оцінки банку, здатні і готові повертати отриманий кредит. Тобто зараз деякі категорії клієнтів оцінюються як менш надійні, і для них отримання кредиту пов'язане з великими труднощами. Однак інші категорії все так само можуть розраховувати на кредитну підтримку з боку банків.
- Зросли вимоги до позичальників в частині допустимої боргового навантаження та наявності документів, що підтверджують дохід, - додає Олександр Зенцов, заступник директора Департаменту розробки і продажів банківських карт і споживчих кредитів "Юніаструм Банку". - Банки більш уважно ставляться до інформації про наявність негативної кредитної історії.
Загалом, щоб отримати кредит, будьте ласкаві, подбайте про те, щоб переконати банк у своїй платоспроможності. Потрібно буде подати довідку з бухгалтерії за формою 2НДФЛ, не завадить і лист від начальства про ваш постійний дохід. Якщо ж у вас до всього іншого є і позитивна кредитна історія, тобто якщо ви брали позику раніше і вчасно за службовим розрахувалися, то банк, швидше за все, видасть вам кредит.
Ставки зросли
Якщо ж ви все-таки вирішили взяти кредит, доведеться звикнутися з подорожчанням цієї банківської послуги. Позики в Росії ніколи дешевими не були, а тепер непридатних ставок немає ніде в світі. Вартість грошей зросла насамперед для самих банків, тому вони не можуть кредитувати населення на колишніх умовах. Вдобавок за рахунок відсотків банкіри намагаються компенсувати збільшені ризики неповернень.
- За останній час гравці ринку підвищували ставки не тільки по вкладах, що позитивно для клієнтів, але і за кредитами, що, звичайно, для клієнта не найкраща новина, - каже Дмитро Орлов. - Однак це факт - ставки за кредитними продуктами підвищилися. Залежно від конкретних гравців ставки підвищилися в середньому на 2 - 4 відсотки, причому підвищення торкнулося не тільки споживчі кредити, але й автокредити, і кредитні карти.


При цьому на ринку переважають пропозиції по споживчому кредитуванню на строк до 3 - 5 років. Можна говорити, що в середньому декларовані процентні ставки зараз знаходяться на рівні 24 - 26 відсотків для рублевих кредитів готівкою на 3 роки, - коментує Орлов. - Це справедливо не тільки для комерційних банків, але й для державних. Комісія за видачу складає 2 - 3 відсотки. Кредити з забезпеченням трохи дешевше, кредити в торгових точках, безсумнівно, дорожче.
Пластик, готівкові або експрес
Залежно від того, як ви збираєтеся витратити позикові гроші, вам потрібно вибрати вид потребкредіта . Є три основні варіанти: кредитна карта, позика готівкою або експрес-кредит в магазині.
Якщо ви будете витрачати гроші тільки в магазинах, де можна розраховуватися карткою, то ваш найкращий вибір - це кредитка. По-перше, відсотки ви будете платити починаючи з того дня, коли перший раз витратите гроші, а не з моменту оформлення кредиту. Другий плюс - більш низькі відсотки в порівнянні з експрес-кредитами в магазинах. І найголовніше - це поповнюваний залишок, тобто якщо у вас кредит був на 50 тисяч рублів, ви витратили 10 тисяч рублів, потім повернули частину боргу, на карті у вас знову 50 тисяч рублів. Але є і мінус: знімати готівку з картки дуже невигідно - стягуються комісії до 4% в банкоматах "чужого" банку і до 2% - "свого" (тобто того, в якому ви брали кредит).
Експрес-кредит в магазині оформити найпростіше, але і заплатити за це задоволення доведеться більше, ніж за інші позики, на 2 - 3% річних. Тільки нехай вас не паморочить споживчий ажіотаж, потрібно відразу розуміти, що за покупку доведеться переплачувати.
Золота середина - це кредит готівкою. Отримавши гроші таким способом, ви можете покласти їх на дебетову карту для того, щоб було зручно користуватися.
Якщо відмовили в одному банку, йдіть в інший
Перш ніж брати кредит, гарненько подумайте і зважте свої фінансові сили.
Якщо ви впевнені, що повернете гроші в строк, що не виникне проблем з його погашенням, тоді вибирайте банк, який пропонує найбільш вигідні умови. Але при цьому не сильно відрізняються від середньоринкових. Продумайте, як і на що будете витрачати гроші. Це дозволить вам правильно вибрати кредит, а значить, і заощадити.
Відмова у видачі в одному банку не означає, що ви не можете отримати кредит в іншому.
І, найголовніше, перед отриманням кредиту уважно прочитайте договір, це вбереже вас від неприємних несподіванок у майбутньому. Наприклад, у більшості договорів прописано умову, що банк має право підвищувати ставку за виданим кредитом при настанні певних обставин. А це, особливо в нинішніх умовах, як ви розумієте, буде зовсім не на руку.

http://kp.ru/daily/24211/414621/