Не секрет, що зараз вже в кожній країні зустрічати Новий рік - традиція. Але так як звичаї в кожній країні свої, то і Новий рік проходить в кожній країні по-своєму. А так, як Новий рік вже на носі, я думаю, ця стаття буде дуже корисною для всіх нас - неважливо з якої ми країни. Кожен зможе почерпнути для себе щось нове і цікаве, і можливо навіть застосувати на практиці в цьому Новому 2010! Я думаю, Тигр оцінить ваші старання, адже цей рік потрібно зустрічати по-особливому, не як всі попередні, щоб роздобути прихильність Тигра!
Зараз практично по всьому світу прийнято, щоб на Новий рік і різдво в будинку обов'язково була ялинка, або хоча б композиції з неї. Проте в Англії крім ялинки, будинок прикрашають букетами омели. Невеликі букети омели розвішуються всюди - на лампах і люстрах, де хочете. І є така традиція: людини, що стоїть під люстрою, на якій розташовується такий букетик, можна запросто поцілувати.
Йдемо далі по країнах і новорічних традицій. Ірландія, тут незадовго до Нового року всі люди відчиняють двері своїх будинків. Будь-яка людина, який тільки побажає, може сміливо увійти в будь-який з таких будинків, де він буде бажаним гостем, його завжди приймуть з радістю. А вже о пів на дванадцяту фактично всі ірландці виходять на святково освітлену центральну міську площу.
Далі Румунія. Тут традицією є на Новий рік пекти пироги і в деякі з них класти в них так звані "сюрпризи", такі як, монетки, каблучки, стручки гіркого перцю і т.д. Того, кому попадеться пиріг з таким "сюрпризом", в Новому році чекає щастя і удача. Так, нам це може здатися жорстоким, адже такий "сюрприз" може варто нам зуба, як мінімум, але для них це традиція.
Що ж відбувається в Іспанії на Новий рік? Іспанці святковий вечір проводять виключно з родиною, при цьому обов'язкова умова - стіл повинен бути багатим і різноманітним, ніж вишуканіше і рясніше, тим краще. Взагалі, іспанці намагаються запастися на цей святкову вечерю усіма самими відмінними смаколиками, навіть якщо сім'я досить бідна. Що вже говорити, все у іспанців на Новий рік має бути в достатку, тому й десерт зазвичай представлений десятками різноманітних страв.
Речі, давайте заглянемо до Бельгії, в цікаву провінцію під назвою Намюр, який, чесно сказати, в решті Європи трохи висміюють, адже у них різдвяна ніч проходить за гральним столом. Так-так, саме так. У будь-якому кафе, будь закусочної або будь-якому сільському ресторанчику проходять карткові ігри, які нагадують по суті нашого російського "дурня". Переможцеві цього турніру дістається величезна дуже смачна плюшка із здобного тіста, виконана у формі ангела чи Ісуса, зверху така плюшка покривається глазур'ю і цукровою пудрою, і носить назву вона kerstbroden.Рухаємося далі, столиця Нідерландів - Амстердам . Варто кілька слів сказати і про його жителів. Основна новорічна традиція - це поява Святого Миколая (у нас він носить назву Дід Мороз) в міському порту. Якщо у нас Дід Мороз, як правило, прибуває до нас на оленях, то їх Святий Миколай, як цивілізований європейський людина припливає в Амстердам по морю. Веселу зустріч цьому довгоочікуваного гостеві організовують зазвичай у крихітній рибальському селі Моннікендам, причому зустрічають його не тільки городяни, а й самі міська влада на чолі з мером столиці. Все це захід відбувається на початку грудня. І побачивши, що Святий Миколай вже і прибув і спостерігає за всіма діточками, щоб визначити, хто заслужив подарунок, а хто ні, дітлахи починають вести себе дуже мирно і не бешкетувати, щоб отримати свої подарунки.
У Чехії та Словаччини новорічних свят чекають з величезним нетерпінням, особливо молоді дівчата, так як тільки в ніч перед Різдвом вони можуть дізнатися, чи вийдуть заміж у Новому році. Ворожіння це полягає в наступному: дівчата кидають свою домашню тапочку через голову в бік дверей. У випадку, якщо виявиться, що Гапочка лежить носком до дверей, значить незабаром і наречений з'явиться, якщо ж лежить носком до кімнати, дівчині доведеться почекати ще рік, до наступного ворожіння.
Не можна залишити без уваги і країну Болгарію, в якій існує дуже цікава і весела новорічна традиція (можливо, ви теж захочете випробувати її на Новий рік). Традиція полягає в тому, що як тільки в новорічну ніч усі люди збираються біля святкового столу, у всіх будинках рівно на 3 хвилини гасне світло. Ці темні хвилини отримали назву "хвилини новорічних поцілунків", таємницю яких назавжди приховує темрява.
Ну і на завершення, про те, які ж традиції на Новий рік існують в Австралії. Так як там немає ні снігу, ні ялинок, ні оленів, ні ще чогось подібного, то Новий рік знаменує своєю появою Дід Мороз, а з'являється він на особливому прикрашеному серфі на пляжах Сіднея. Що ж носить це незвичайний Дід Мороз. Як і годиться на ньому біла борода, червона шапка, як і личить Дідові Морозу, але замість всього іншого - лише плавальний костюм. Погодьтеся, теж дуже оригінально!
Таким чином, знайте, де б ви не знаходилися в цю новорічну ніч, свято все одно з вами, він всередині вас, і яка б країна не була місцем вашого проживання, цей новорічне свято в будь-якому випадку буде наповнений казкою і чарами!

Підготувала: Олена Калашникова