Вам знадобиться

  • Звернення до декана навчального закладу
  • Оригінал і копія паспорта

Інструкція
  • .1

    Проблема втрати диплома не часта, але досить неприємна ситуація в житті людини. Вона може значно перешкодити при влаштуванні на місце роботи. Диплом про вищу або середню освіту, отриману в технічному училищі, необхідна частина документів при співбесіді. Саме по них оцінюють початкові знання майбутнього працівника.

  • .2

    Тому якщо вийшло так, що людина втратила диплом, необхідно відразу ж отримати дублікат або відновити старий диплом. Відновлення диплома проходить у кілька етапів. Для початку необхідно звернутися в той навчальний заклад, де був отриманий диплом. У кожному навчальному закладі існує архів, де зберігаються дані про кожного студента. Диплом можна відновити за наявними там даними. Тому необхідно прийти в деканат чи безпосередньо до ректора університету і повідомити про свою проблему.

  • .3

    За загальноприйнятим правилам, дублікати дипломів видаються на основі документів, що підтверджують втрату оригіналу.


    Кожен ВНЗ має свої вимоги. У разі втрати, крадіжки або за інших обставин фахівці скажуть, що потрібно для підтвердження. Це можуть бути довідки з районної поліції, або оголошення в газеті про втрату, загалом, будь-які документи, які підтверджують оригінал недійсним.

  • .4

    Як відновити диплом? Якщо необхідний документ з поліції, то необхідно звернутися в районне відділення і попросити написати заяву про втрату диплома. Якщо потрібно написати заяву в газету, то необхідно звернутися в місцеві ЗМІ і розмістити там оголошення. Редактори можуть підказати, як правильно скласти оголошення.

  • .5

    Після того, як отримані довідка або опубліковано оголошення, необхідно взяти паспорт та ідентифікаційний код і прийти в свій навчальний заклад. Там потрібно написати заяву про отримання дубліката. Може бути таке, що знадобитися оплатити послуги в касі навчального закладу або в банку, з яким співпрацює ВНЗ. Копію квитанції або саму квитанцію прикріплюють до заяви і подають його на дублікат.