Процес схуднення, безсумнівно, приносить ступити на цей шлях людині масу вагомих приводів для радості. Саме бажане і довгоочікуване - це, звичайно ж, наближення власної фігури до ідеальних розмірами.

Також схуднення сприяє загальному оздоровленню організму. Позбавляючись від зайвої жирового баласту, який перешкоджає нормальній роботі внутрішніх органів, людина починає відчувати себе не тільки легше, але і молодше і здоровіше.

Крім того, разом з відходом надлишкової маси тіла більшість людей "прощається" зі своїми страхами і комплексами, провокаторами яких були ненависні кілограми. Кожен втрачений грам жирового прошарку - це є придбання частки впевненості, підвищення власної самооцінки.

Однак, поряд з даними достоїнствами в процесі схуднення є і так звані "підводні камені". Головний з таких - це втрата тонусу шкіри.

Як правило, обвисає, в'яла шкіра - є результат стрімкого зниження маси тіла: шкірний покрив не встигає швидко реагувати на зміни. Уникнути цієї напасті більшій частині худнуть людей не під силу, а щоб мінімізувати неприємні наслідки - необхідно як слід постаратися.

Відновлення втраченого внаслідок схуднення тонусу шкіри - процес трудомісткий, але можливий. Стосовно до домашніх умов будь-який косметолог лікар може дати вам наступні рекомендації:

  1. Під час щоденного прийому душу слід масажувати проблемні ділянки шкіри мочалкою, при цьому поступово знижуючи температуру води. При виборі мочалки перевагу слід віддавати тим екземплярам, що виготовлені з натуральних матеріалів.


    Крім того, чим жорсткіше буде мочалка - тим більшу користь вона принесе для шкіри.

  2. Необхідністю для шкіри тіла є регулярно проводяться пілінги і скрабірующіе процедури. Спеціальні косметичні засоби не тільки наситять і зволожать ослаблену шкіру, але і допоможуть повернути її тонус до норми.
  3. Не варто забувати і про спеціальну косметику, яка надає тонізуючий і підтягаючий ефект. Даними засобами необхідно щодня "ілаком" шкіру.
  4. Різноманітні обгортання і масаж тіла сприяють відновленню функцій шкіри. Підвищена увага слід приділяти найбільш проблемних місць - живота, стегон, рук.
  5. Правильно підібране і грамотно збалансоване харчування допоможе позбутися від в'ялості і обвисання шкірного покриву, а також сприятиме підтриманню шкіри в хорошому стані. Головне - виключити жорсткі дієти, бо для нормального функціонування організм, а з ним заодно і шкірний покрив, повинен отримувати всі необхідні поживні речовини. Молочні продукти, риба, рослинні олії - та "продуктовий кошик", яка необхідна шкірі для підтримки її еластичності і пружності.
  6. Сприятливий вплив на стан шкіри роблять і всілякі фізичні навантаження, тому спортом слід в обов'язковому порядку займатися. У процесі тренування в організмі відбувається посилення циркуляції крові, підвищується приплив кисню, внаслідок чого поліпшується не тільки стан шкірного покриву, але і нормалізується обмін речовин.